Суспільство

«Все має бути в рамках чинного законодавства»: голова Вінницької ОДА про будівництво сміттєпереробного заводу поблизу села Людавка

8 липня 2020, 18:02

4-го липня поблизу автобусної зупинки села Людавка Жмеринського району близько ста активістів навколишніх громад вийшли на мирну акцію протесту. Люди казали, що вони проти будівництва полігону для сміттєзвалища поблизу села Людавка. 8-го липня голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов спільно із представниками ініціативної групи Людавської громади здійснив виїзд на місце запланованого будівництва сміттєсортувального комплексу.

Про це повідомляють на сайті Вінницької облдержадміністрації.

До пошуків розв’язання проблеми Сергій Борзов закликав долучитись екологів, правоохоронців, представників місцевого самоврядування, які 8-го липня також приїхали на об’єкт.

6 липня під час першої зустрічі з представниками ініціативної групи, Сергій Борзов заслухав усіх бажаючих висловитися, ознайомився з представленими картами підземних вод та місцем розташування майбутнього полігону. Тоді активісти в деталях проінформували про історію будівництва сміттєпереробного комплексу у Людавському лісі площею 110 га, яке розпочалось ще в 2010 році.

Основна вимога людей – дотримання усіх норм закону: виконання державної, а не приватної, екологічної експертизи проекту з відповідними фаховими висновками, а також проведення громадських слухань і створення робочої групи при ОДА щодо вивчення і контролю даного питання.

8 липня приїхавши на місце зустрічі, очільник області Сергій Борзов переконався у напруженості ситуації, яка склалася, адже свого часу громадські слухання щодо імовірного будівництва сміттєсортувального комплексу були проведені неналежним чином.

Відповідно до чинного законодавства, для того, щоб замовник зміг пройти громадські слухання, у першу чергу, йому необхідно пройти процес оцінки впливу на довкілля. Організація і супровід цього процесу включає повідомлення та інформування на загал про те, яким чином мають відбуватися будівельні роботи. Крім цього, він передбачає і науковий супровід для того, щоб переконатися, яким чином у природному балансі мають відновлюватися червонокнижні рослини, якщо вони ростуть на місці зведення майбутнього об’єкта. І лише після того, коли громадськість отримає відповідну інформацію, а також після затвердження оцінки впливу на довкілля, в дію вступає декларація про початок робіт.

На сьогодні оцінку впливу на довкілля здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України, тому що даний об’єкт у Людавському лісі належить до об’єктів з підвищеним рівнем небезпеки, адже сюди будуть спрямовані тверді побутові відходи в обсягах більше 100 тонн.

«Разом із громадою ми прийняли спільне рішення про те, що необхідно зробити оцінку впливу на довкілля, а також обов’язково провести громадські слухання та екологічну експертизу. Усе це входитиме до комплексного документа. Наразі екологічної експертизи немає. Ми бачимо, що проводилися підготовчі роботи під будівництво сміттєпереробного підприємства. По факту ліс вирізаний, але він не був на балансі Держлісагентства, тому є проблеми щодо встановлення заборони на вирубку цього лісу та проектування об’єкта по переробці сміття. На мою думку, вже після чіткої екологічної експертизи, ми зможемо визначити, чи можливе будівництво сміттєсортувального комплексу взагалі. Наголошую, що позиція обласної влади наступна: все має відбуватися у рамках чинного законодавства!», – підкреслив голова облдержадміністрації, заслухавши позицію усіх сторін конфлікту.


Підбиваючи підсумки, Сергій Борзов наголосив, що громадськість повинна мати можливість ознайомитися із паспортом об’єкта та відповідною документацією.
Напередодні, 7-го липня, щоб обговорити питання щодо сміттєпереробного заводу поблизу Людавки, міський голова Вінниці Сергій Моргунов в мерії провів зустріч з представникам Жмеринської громади, серед яких мер Жмеринки і депутат облради (колишній керівник Жмеринської РДА Олег Легеза).

«Сьогодні понад 60% об’єктів інфраструктури під майбутній завод вже зробили: дороги, мережі водопостачання та водовідведення, лагуну для збору фільтрату, систему освітлення тощо. Майже готові передпроектні пропозиції по сміттєпереробному заводу. Далі – згідно з законом – обов’язкове проведення оцінки впливу на довкілля, яка включає і громадські обговорення», – зазначив у своєму дописі на фейсбук-сторінці очільник Вінниці.


Вінниця.info, фото – з сайту Вінницької ОДА та сторінки Сергія Моргунова

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод Вінниччина Людавка Сергій Борзов 
Матеріали по темі