Суспільство

Всі балкони під скло: у Вінниці розпочали ремонт будинку «на Калічі»

16 серпня 2017, 16:24

 16 серпня до бокової частини будинку №101 по вулиці Соборна у Віннниці прикріпили ремонтні леса. Тут розпочався ремонт фасаду. Житлова будівля вже давно потребувала реконструкції. Проте роботи затягувалися через конфлікт, який розгорівся навколо балконів з зовнішнього боку (виходить на центральну частину міста).

«За проектом, який представило місто,  балкони мали бути не зашиті. Не під склом. А пусті, якими їх збудували від самого початку. Після Другої світової війни. Колись там був на першому поверсі магазин.  А ще раніше-раніше, поряд ринок «Калічі». То так всі наш будинок і називали «Калічі» Бо за мірками архітектури, всі об’єкти у таких будинках, які знаходяться на центральній вулиці, мають бути однаковими. І не важливо, хто має яку фантазію та бажання виділитися, чи утеплитися. Ми, звичайно, заперечили. Бо я проти того, щоб мені було холодно зимою. А літом, вся квартира буде в кімнаті», - каже мешканка будинку, просить не називати її імені.

Департамент комунального господарства Вінницької міської ради проводив перемовини з місцевими жителями. Запропонували новий варіант, де всі балкони «під склом» в одному стилі. Проте, з кожної квартири, балкон якої виходить на Соборну, заплатити необхідно половини вартості за облаштування лоджії – 8 тисяч гривень. Другу половину пообіцяли заплатити з міського бюджету.

«Аби знайти порозуміння з всіма мешканцями, знадобився час. Адже є у будинку пенсіонери, які не здатні виділити з власного бюджету зайві гроші на облаштування балкона. І коли решта домовласників дали добро, повстало питання, як вирішити питання з неплатоспроможними. І ми знайшли відповідь. Якусь частку візьмуть на себе сусіди. Щось з фірми, яка облаштовуватиме фасад, щось від міста, щось від спонсорів», - розповідає Вінниця.info керівник Департаменту комунального господарства Вінницької міської ради Григорій Пурдик.

До кінця року обіцяють завершити покрівлю.

«Планували й решту фасадних робіт до кінця 2017. Але через те, що до роботи заступаємо з відхиленням від графіку на 2,5 місяців, виконання задуманного може зміститися. Що дуже багато чого залежить від погодних умов. Проте, будемо сподіватися лише на краще», - зауважив Пурдик.

Вартість робіт складе 4,1 мільйони гривень. 

От так будинок виглядав кілька десятків років тому

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ремонт Вінниця фасад балкони 
Матеріали по темі