Здоров‎’‎я

Всім, хто контактував з хворою на коронавірус медсестрою, проводять лабораторні тести. Пологовий - на карантині на невизначений час

26 березня 2020, 12:21

25 березня у Вінниці зафіксували перший лабораторно підтверджений випадок захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19. Захворіла 42-річна жителька м. Вінниці. Персональних даних не розголошують, але відомо, що жінка є медичним працівником Вінницького міського клінічного пологового будинку № 2. Пологовий будинок 25 березня закрили на карантин на невизначений термін та встановили коло контактних осіб.

Директор департаменту охорони здоров’я Вінницької міської ради Олександр Шин в телефонному коментарі Вінниця.info повідомив, що встановили коло осіб, з якими спілкувалась хвора, в них відібрали матеріали для проведення лабораторних тестів.

«Як тільки було лабараторно підтверджено випадок захворювання, відразу було задіяно Протокол «Карантин». Всі контакти встановлені. Медичний персонал, який був поза межами закладу, знаходиться на самоізоляції під спостереженням сімейних лікарів. Інформація про виписаних пацієнтів передана сімейним лікарям за місцем їх проживання для подальшого спостереження. Пологовий будинок № 2 закритий на карантин. Нікого не приймає, нікого не виписує», - зазначив Олександр Шиш.

«У всіх (контактних осіб – ред.) взяли матеріали для проведення досліджень методом полімеразної ланцюгової реакції у вірусологічній лабораторії ДУ «Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України», - каже посадовець.

Відомо, що ПЛР-тести дають достовірний результат і виявляють хворобу на 4-й день інфікування.

«Тривалість протиепідеміологічних заходів буде залежати від результатів досліджень», - уточнив Олександр Шиш.

Тобто, якщо ні в кого з контактних осіб інфекцію не виявлять, то пологовий будинок працюватиме через 14 днів. Якщо ж будуть лабораторно підтверджені випадки інфекції, медзаклад в подальшому буде на карантині.

Станом 11:30 годину 26 березня, у Вінницькій області підтвердили два нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. COVID-19 виявили у жителів Вінниці та Ладижина.

На засіданні Уряду 25 березня прийнято рішення про запровадження в Україні надзвичайної ситуації до 24 квітня і продовження карантину до 24 квітня.

Більше фото у слайдері:

Вінниця.info

Теги: коронавірус Вінниця пологовий 
Матеріали по темі