Суспільство

Встановити у Вінниці контейнери для роздільного збору сміття – петиція

25 липня 2019, 10:14

Вінничанка зареєструвала до міської ради звернення, де просить на території міста встановити спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття: для пластику, паперу, скла, небезпечних побутових відходів. Також вінничанка просить організувати просвітницьку кампанію серед населення Вінниці про правила поводження з відходами, їх сортування в тому числі небезпечних.

«У 2018 році Україна увійшла у топ-10 країн з найбільшою кількістю сміття (за версією агентства 24/7 Wall Street). Так, щорічно в Україні виробляється 10,6 тонн сміття на одного мешканця. Натомість переробляється лише 3,2% відходів. Більша частина з 26 мільйонів метричних тонн відходів в Україні є ТПВ (твердими побутовими відходами) і сільськогосподарськими відходами, включаючи сміття, вироблене в господарствах, та відходи добрив та пестицидів з полів.

Через об’єми накопичених в Україні відходів її можна віднести до однієї з найбільш техногеннонавантажених країн світу. У досвіді поводження з відходами Україна на кілька десятиліть відстала від розвинених країн Європи. Слід зауважити, що серед мешканців нашого міста спостерігається стрімкий ріст соціального запиту на екологічний роздільний збір твердих побутових відходів. На жаль, містяни не мають змоги нормально сортувати сміття, оскільки на смітниках відсутні відповідні контейнери для збору паперу, металу, скла і пластику та контейнерів для небезпечних відходів.

Саме тому актуальним є питання встановлення на території міста спеціалізованих контейнерів для окремого збору твердих побутових відходів, в тому числі небезпечних.

З огляду на викладене, прошу:

  • Встановити на території м. Вінниці спеціально обладнані контейнери для роздільного збору сміття (сировини), а саме окремо для: пластику, паперу, скла, металу, небезпечних побутових відходів (градусників, використаних ламп та елементів живлення).
  • Забезпечити вчасну передачу цієї сировини до пунктів переробки та/або утилізації.
  • Організувати та забезпечити розміщення соціальної реклами щодо необхідності сортування сміття (сировини).
  • Забезпечити організацію заходів щодо інформування населення м. Вінниці про правила поводження з відходами, їх сортування в тому числі небезпечних», – йдеться у зверненні Ірини Ластовецької.

На даний час петиція зібрала 2 підписи, щоб її розглянули у міській раді, потрібно 350.

Вінниця.info

Теги: петиція сортування сміття 
Матеріали по темі