Суспільство

Вулиця військових з новими висотками і «кладовищем» трамваїв. Фоторепортаж зі Стрілецької

2 листопада 2017, 14:55

У Вінниці на Замості є «військова» вулиця - Стрілецька, майже половину якої по не парній стороні займає штаб ВПС України. Розташований там і 45-й механічний завод, який працює зокрема і на оборонний комплекс. Тут навіть є тематичне стареньке кафе «Офіцерське». Є і ряд закладів освіти: 30-та школа-гімназія, де цьогоріч зробили новий стадіон, профтехучилище, музична школа №2.. На Стрілецькій є навіть склад старих трамвайних вагонів. Раніше між Стрілецькою та вулицею Академіка Янгеля велику територію займав Муніципальний ринок. Зараз більша частина ринку забудована новим кварталом багатоповерхівок.

Свою назву вулиця Стрілецька отримала в 2015 році, коли в рамках декомунізації перейменували вулицю Червоноармійську. Стрілець – синонім слова «вояк», «солдат». Топонім підкреслює «армійську» функцію вулиці, адже міський гарнізон Вінниці безперервно перебуває тут з 70-х рр. ХІХ ст. Нині це місце дислокації військових частин Збройних Сил України.

Починається вулиця Стрілецька від вулиці Київської та закінчується поруч з Муніципальним ринком, що на вулиці Академіка Янгеля.

Журналіст Вінниця.info пройшовся вулицею від «Зорі» до Муніципального ринку, аби показати Стрілецьку в деталях, які непомітні у щоденній метушні. Тут можна побачити закинуті, таємничі та навіть похмурі сюжети, що чудово б підійшли для декорацій антиутопічного фільму. Проте, на 2019 рік обіцяють повну реконструкцію вулиці.

Як Стрілецька виглядає зараз, дивіться на фото:

 

 

Раніше Вінниця.info публікували фото з вулиці, що веде у напрямку столиці. Висвітлили деталі з Бузького узвозу. Показала, чим живе найдовша вулиця міста - Пирогова. Підготувала фотоекскурсію вулицею Князів Коріатовичів. А також виставили серію фотографій з вулиці Магістратської.

Вінниця.info, фото - Юлія Роман

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: вулиця стрілецька деталі 
Матеріали по темі