Економіка

«Ви знаходитесь у такому місці, де можливо вести бізнес». Туреччина цікавиться можливостями ведення бізнесу на Вінниччині

20 травня 2021, 15:23

Туреччина розглядає можливість ведення бізнесу у Вінницькій області. Турецька Республіка входить до списку основних країн-партнерів регіону, а також на 6-тому місці серед партнерів Вінницької області.

Про бізнес-клімат на Вінниччині обговорили голова Вінницької ОДА Сергій Борзов із Генконсулом Турецької Республіки Біреєм Їлмазсоєм.

«Наша область для Туреччини цікава і зручна: у порт Одеси привозять товар і 400 км до Вінниці. Тобто шлях до покупця може бути лише 1 день. «Ви знаходитись в такому місці, де можливо вести бізнес», - зауважив Генконсул.

Зі свого боку, як голова облдержадміністрації, запевнив гостя, що підтримаємо кожного інвестора – представника великого чи середнього бізнесу. І не лише адміністративно. Це і державна підтримка, і муніципальна – аби бізнес розвивався в Україні.

За індустріальними парками майбутнє, на це звертав увагу Президент Володимир Зеленський. Сьогодні Україна має важливу й амбітну мету розвитку індустріальних парків. Це популярний у світі принцип організації промисловості, який є ефективним інструментом залучення інвестицій. Є намір побудувати потужну систему індустріальних парків у кожному регіоні країни. Зокрема, три вже створені на Вінниччині. Для Туреччини теж важливо мати сильного сусіда на півночі.

Вдячний за незмінну позицію Туреччини щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України, захист прав кримськотатарського народу, а також за налаштованість і надалі поглиблювати партнерство між двома державами на всіх напрямах. Це наш спільний інтерес.

А щодо бізнесу на Вінниччині, то за 2020 рік Турецька Республіка входить до списку основних країн-партнерів регіону. Зовнішньоторговельний оборот Вінниччини з Туреччиною за 2020 рік склав 82,3 млн.дол. За обсягами експорту Туреччина на 6-тому місці серед партнерів Вінницької області (54,8 млн.дол.). Обсяги імпорту продукції підприємств Турецької Республіки за 2020 рік в порівнянні з 2019 роком збільшились на 18,1% - 27,4 млн.дол. (5-те місце).

ПрАТ «Калинівський машинобудівний завод», який спеціалізується на поставках та інсталяції обладнання для харчової та переробної промисловості має представництво в Туреччині. Однозначно, Вінниччина має реальну перспективу та потенціал у стосунках з Турецькою Республікою», – йдеться в дописі голови Вінницької ОДА Сергія Борзова.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото зі сторінки Сергія Борзова

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бізнес Туреччина 
Матеріали по темі