Спорт

Виграє той, чий птах повернеться найпершим: на Вінниччині проведуть голубині перегони

15 травня 2020, 09:58

17 травня на Вінниччині заплановане відкриття сезону спортивного голубівництва. Перше змагання буде тренувальним, маршрут – «Гайсин-Вінниця». Такий спорт був у програмі Олімпіади ще в 1900-му році.

Про це йдеться на сайті Олімпійського комітету України Вінницької області.

«До нашого клубу входять 22 людини. Це представники обласного центру і районів. Розпочинаємо працювати одразу після послаблення карантину. На сьогодні ніхто в Україні не займається спортивним голубівництвом, всі зробили паузу. Птахи не є носіями небезпечного корона вірусу, але ми, як правило, під час заходів збираємося не по двоє, а по 20 осіб. В цьому може полягати небезпека», – розповів Вадим Свистун, голова клубу спортивного голубівництва «Голуби Вінниччини».

Торік на Вінниччині провели 11 голубиних перегонів. Скільки їх буде в цьому сезоні, ще невідомо. 17 травня заплановано відкриття сезону спортивного голубівництва. Це будуть пробні перегони птахів від Гайсина, куди їх відвезуть автівкою з Вінниці. Голуби повернуться до своїх домівок. А ось перші офіційні старти заплановані в Умані (Черкаська область).

Вадим Свистун розповідає, що під час перегонів птахи мають при собі гумові «контрольорки» або електронні чипи. Це допомагає контролювати час, коли голуб повернувся до своєї домівки. Вже потім результати переносяться у комп’ютер за допомогою спеціальної програми.

В програмі Олімпіади

Гонки голубів, як вид спорту, зародилися давно. За деякими даними, ще до нашої ери. Однак, офіційно були затверджені тільки на початку 19-го століття в Нідерландах і проходили як гонки домашніх поштових голубів. Птахи повинні були доставляти листи на швидкість. Трохи пізніше змагання стали завойовувати популярність в Бельгії, Франції і Великобританії.

Перші голубині перегони були проведені в 1820 році у Франції, де птахи долали відстань між Парижем і Льєжем. Другі змагання (в 1823 році) проходили за маршрутом від Лондона до Бельгії. Уже в 1875 році голубині перегони вперше пройшли в США, де через три роки завоювали надзвичайну популярність. А в 1900 році цей вид спорту увійшов в неофіційну програму Олімпійських ігор.

Голубині перегони неймовірно популярні в США, Канаді, Китаї, Австралії, Японії, Великобританії, Саудівській Аравії та інших країнах. В Америці офіційно існують дві національні асоціації голубиних гонок, у які входять 50 штатів і 14 тисяч любителів птахів. У Канаді така організація веде роботу із 1929 року.

Вінничан, які хочуть доєднатися до перегонів та цікавляться голубівництвом, просять звернутися до голови клубу «Голуби Вінниччини» Вадима Свистуна 098-654-34-70

Вінниця.info

Теги: голубині перегони 
Матеріали по темі