Суспільство

Викликати поліцію на Вінниччині можна в один клік на смартфоні. Місцезнаходження заявника вираховує геолокація

19 вересня 2019, 16:45

З 20 вересня на Вінниччині стартує робота мобільного додатку «"My Pol"». Його можна встановити на смартфон, як і будь-яку звичайну програму. З нею викликати поліцію можна лише в один клік.

«Для виклику поліції достатньо розблокувати телефон, та протягом 30 секунд натиснути на кнопку «SOS». Цей додаток стане корисним особливо людям, які спілкуються мовою жестів. Або, коли біля жертви поряд злочинець. Геолокаця показує, де знаходиться заявник. Оператор направляє на місце слідчо-оперативну групу. Навіть, якщо мовчать, виклик вже є приводом привід для оперативної реакції правоохоронців», - каже Юрій Педос, керівник ГУ НП у Вінницькій області.

Вінниця стала 18 містом, де запроваджується ця система. Для користувачів, поліції та держави, це безкоштовний проект. Його запроваджують, як соціальний.

«У нас вже була можливість порівняти роботу додатку. Ми з’ясували, що з додатком прискорюється час реакції поліції майже на 40 відсотків. Це пов’язано із тим, коли людина потрапляє під час дзвінка до диспетчера, на моніторі видно де знаходиться заявник. І вже миттєво направляє на місце патруль. Після того, як користувач натиснув кнопку «SOS», його геолозиція відстежується протягом ще 10 хвилин. Це дозволить диспетчеру відстежувати більш детальну картинку. Тобто, якщо заявника кудись вивозять, або йому потрібно тікати, у нього є ще десять хвилин, коли будуть знати, де він знаходиться», - пояснює Микита Стицюк, заступник керівника проекту «"My Pol"».

Додаток також стане корисним для іноземців, які не знають української мови. У ньому також є мапа з найближчими відділеннями поліції та можливість оцінити роботу поліцейських.

«Заявник ще може надсилати фото та відео, яке допоможуть правоохоронцям. А від них отримувати повідомлення з розшуком, чи штормові попередженнями», - продовжує Стицюк.

За фейкові виклики будуть карати за статтею 383 Кримінального кодексу України, яка передбачає від 2-5 років обмеження, або її позбавлення.

Подібні додатки є лише в ОАЄ та Сінгапурі.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина додаток поліція смартфон 
Матеріали по темі