Місто

Виконком Вінницької мерії вирішив знести пам’ятник на Замостянській

19 травня 2019, 12:40

Виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняв рішення про демонтаж пам’ятника Петру Запорожцю по вулиці Замостянській у Вінниці, відповідно до Закону «Про засудження комуністичного та націоналсоціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Документ опубліковано на сайті міськради.

Погруддя соратника Леніна у Вінниці встановлено біля прозорого офісу на Замостянській. Окрім того, одна з вулиць міста названа в честь Петра Запорожця. На початку травня націоналістична молодь проводила акцію протесту, вимагаючи демонтувати погруддя революціонера.

Довідка wikipedia.

Петро Кузьмич Запорожець народився в Білій Церкві у 1886 році. Навчався у Київському реальному училищі. З 1891 року був студентом Петербурзького технологічного інституту, де вступив до марксистського гуртка. В 1895 році під керівництвом В. І. Леніна брав участь у організації Петербурзького «Союзу боротьби за визволення робітничого класу» та був учасником центрального гуртка цього союзу. Вів соціал-демократичну пропаганду серед робітників у районах Нарвської та Московської застав.

У грудні 1895 року революціонера було арештовано та засуджено на п'ять років заслання. Перебуваючи в тюрмі, психічно захворів.

З 1897 року перебував у київській Кирилівській психіатричній лікарні. Згодом помер у лікарні Вінниці. В 1970-х роках прах Петра Запорожця був перенесений в Сквер Слави (нині Європейська площа) м. Вінниці.

Вiнниця.info

Теги: декомунізація Вінниця памятник 
Матеріали по темі