Події

Викиди з Тростянецького спиртзаводу перевірять в інституті Менделеєва. Справа на контролі Генпрокуратури

10 вересня 2019, 12:27

У райцентрі Тростянець проведуть дослідження викидів в атмосферне повітря від бардополів місцевого спиртового заводу. Як ми повідомляли раніше, через сморід у місті, 6 вересня у там перекрили два в’їзди до населеного пункту.

«На одному переході, де ми проводимо пікет, знаходиться спиртовий завод, через який ми тут і знаходимся. Два роки все місто на навколишня територія потерпає від жахливого смороду. У 300 метрах від житлової зони на 40 гектарах землі гниє сотня тисяч відходів. Ми робили власне дослідження тієї борди. І в ній виявили хімічні речовини, які входили до хімічної зброї. От і думайте, чим ми дихаємо», - розповідав Вінниця.info місцевий мешканець Андрій Терехов.

Вже 9 вересня, в облдержадміністрації відбулась оперативна нарада щодо цієї резонансної ситуації. Мова, зокрема, йшла про забруднення повітря атмосферними викидами з бардополів (спеціальних полів фільтрації, куди зливають барду, тобто, промислові відходи) Тростянецького спиртзаводу.

Про це повідомляють на сайті Вінницької ОДА.

«Поля фільтрації ДП «Тростянецький спиртзавод» розташовані неподалік селища на площі понад 40 гектарів. Через відсутність належної очистки викидів з бардополів, викиди від виробництва призводять до забруднення атмосферного повітря та несприятливих наслідків для здоров′я громадян. Зокрема, йдеться про перевищення допустимих норм концентрації парів сірководню (H2S) та оксиду вуглецю (СО) в атмосфері, що в півтора-два рази перевищує нормативні показники», - пояснив директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук.

Від імені обласної державної адміністрації до державного підприємства «Інститут екогігієни і токсикології імені Л.І.Медведя» підготовлено листи з проханням здійснити додаткове дослідження, оскільки у Вінницькій області відсутня сертифікована лабораторія для проведення замірів забруднюючих речовин, що виділяються в процесі бродіння стоків на бардополях.

Справа щодо забруднення повітря знаходиться на контролі Генеральної прокуратури України.

Слідчі дії тривають.

18 вересня відбудеться чергове засідання суду щодо відкликання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря з бардополів.

Вінниця.info

Теги: Вінниччина Тростянець спиртзавод дослідження 
Матеріали по темі