Суспільство

Висадка картоплі, майстеркласи з приготування чебуреків по-грецьки та онігрі: як живуть та що роблять переселенці на Вінниччині. Фото

5 травня 2022, 13:32

Оксана Бас з Вінниччини, до початку повномасштабної війни росії проти України, разом з чоловіком займалися зеленим туризмом та запрошувала до своєї садиби усіх охочих на майстеркласи. Нині майстерні пустують, а дві кімнати у їх будинку облаштували для проживання вимушеним шукачам притулку. Після 24 лютого, у цих стінах знайшли прихисток десятки людей з різних міст, де тривали та тривають бої. Потрапивши до оселі пані Оксани, люди нарешті можуть відчути спокій та відволіктися.

«Наразі, у мене живуть дві родини. Багатодітна – з Києва. А також подружжя з Маріуполя. Помітила, вони допомагають психологічно один одному на потенційному рівні. Малим дітям необхідна турбота та спілкування, а дорослим дарувати цю турботу. Їх всіх об’єднує спільний біль, який вони один одному заліковують», - зауважує Вінниця.info пані Оксана.

Бас також розповідає, з гостями вона сама багато чому вчиться.

«Альона з Маріуполя – вона етнічна гречанка. Навчила нас готувати найсмачніші у світі чебуреки по своєму стародавньому родинному рецепту. Тісто виходить таке тонке і пружне, а м’ясна начинка неймовірно соковита», - каже Оксана.

Кулінарні майстеркласи з гостями у цій оселі тривають весь час.

«Спочатку я з дівчатками – киянками пекла печиво та ліпили вареники. А потім діти почали вчити й мене готувати японську їжу - онігірі», - Бас розповідає про трьох доньок, які приїхали із мамою з Києва.

Також гості долучаються до сільських робіт. Оксана вперше за багато років попросила у сусідки зайву лопату для посадки картоплі.

«Зазвичай, ми це робили із чоловіком. Але він наразі боронить нашу країну. Дівчатка з Києва, хоч це й звучить, що зі столиці, але сільську роботу добре знають. Тому, всі гуртом взялися до посадки. Вийшло весело та швидко», - посміхається господиня.

Родина з Маріуполя, яка приїхала до Оксани пізніше, також допомагає по господарству. Сергій доробив те, що не встиг чоловік Оксани - зібрав обрізане гілля та підв'язав ожину.

«Одна у нас лише проблема – бджоли з сусідської пасіки. Їх господар наростив пасіку понад 50 вуликів. Але не обгородив, не підняв льот бджоли, аби було все за правилами. Тому, на город страшно виходити, нас атакують комахи», -зітхає Оксана.

Поки вирішується питання з сусідом-пасічником, вимушені переселенці підшуковують нову страву, якою будуть дивувати один одного. Кажуть, це буде щось українське, приготоване у справжній печі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина життя переселенці майстеркласи кулінарія город 
Матеріали по темі