Культура

Вистава «Inclusion in Harmony» підкорює серця українців

28 жовтня 2019, 12:10

Учасники вистави «Inclusion in Harmony» підкорюють українські міста. Постановка про віру в життя, кохання та стосунки між людьми, пробуджує у глядачів прагнення зробити світ відкритішим і добрішим.

Починалось все три роки тому. Тоді за ініціативи легендарної жінки Раїси Панасюк у Вінниці було створено танцювальний колектив на візках «Гармонія», де двічі на тиждень дівчата займались танцями. Потім з’явилось бажання виступити а сцені. Минулого року у Вінниці, вперше презентували танцювальну інклюзивну виставу «Inclusion in Harmony», яка пройшла з успіхом. Потім колектив почав гастролювати – в листопаді 2018-го виступили в Києві, а цього року - в Рівному та Хмельницькому.

Учасниками вистави, яка йде в супроводжується перекладом жестовою мовою, є більше сотні артистів з різних міст України - Вінниці, Хмельницького, Полтави, Рівного, Києва. Інклюзивні постановки вражають: артисти танцюють на візках, відтворюють неймовірний сюжет про кохання, дружбу, любов до країни, силу волі та демонструють, що бар’єрів не існує, а добро завжди перемагає.

Спектакль завершується піснею жестовою мовою. Всі артисти-учасники вистави виходять на сцену і співають:

«…Прокидайся, коли сонце спить!

Відпусти, запали, повертай –

Будь сильним і перемагай!

Давай! Живи в цю мить!»

Вистава «Inclusion in Harmony»

«Люди з інвалідністю такі як і ми, тільки мають проблеми зі здоров’ям. Вони теж хочуть танцювати, займатись творчістю, спортом. Моя головна мета, як організатора, створити гідні та рівні умови для всіх. Важливо, що до нашої вистави у кожному місті приєднуються діти, молодь. Вони знайомляться, спілкуються, разом проводять репетиції та виступають. Це і є інклюзія.

Вхід на виставу вільний. Багато глядачів та й артисти - люди з інвалідністю. Нажаль, сьогодні не всі об’єкти культури є безбар’єрними. Це велика проблема по всій країні. Тому нам доводиться обирати зали, де є доступність, щоб люди самостійно могли потрапити на виставу», - говорить голова Всеукраїнської громадської організації «Розвиток. Розвиток», народна депутатка Ірина Борзова.

Вистава «Inclusion in Harmony»

Організатор вистави: ВГО «Розвиток. Розвиток», за підтримки Українського культурного фонду. Режисери та хореографи: Тетяна Чистякова, Тетяна Клименко.

Вистава «Inclusion in Harmony»

Вистава «Inclusion in Harmony»

Вистава «Inclusion in Harmony»

Вистава «Inclusion in Harmony»

Вистава «Inclusion in Harmony»

Фото надані організатором вистави
Теги: інклюзія вистава 
Матеріали по темі