Культура

Витинанки у вигляді сукні, рушників, та картин: На Вінниччині - єдиний в Україні музей витинанки

28 липня 2022, 13:51

На Вінниччині у Могилеві- Подільському вже майже 30 років функціонує музей витинанки. Його унікальність в тому, що він єдиний в Україні і другий загалом в світі. У фондах музею «Українська витинанка» зберігається понад 1500 витинанок. Більшість - це унікальні роботи українських митців. Також експонуються витинанки із 11 країн світу: Литви, Білорусії, Росії, Польщі, Румунії та Китаю.

«Витинанка, як вид мистецтво у нас живе в Україні існує шість століть. В 12 столітті із винаходом паперу в Китаї - це мистецтво почало розвиватися і через Туреччину, Європу воно проникло на територію України. Витинанка набула поширення саме через сприйняття народу. Раніше люди вважали, що витинанка допомагає виконувати бажання, наприклад, засиділась донька у дівках, збиралась родина вирізали витинанку і за рік приходили старости. Теж саме було якщо не було дітей у родини - вирізали коня з маленькими кониками, або пташечок із пташенятами. Саме віра наших предків в те, що сюжет вирізки вплине на життя родини і зробили це мистецтво дуже живучим і широковживаним», - розповідає Вінниця.info Оксана Городинська, директор центру народної творчості, майстер витинанки.

До музею витинанки приїжджають туристи з різних регіонів України. Зараз мистецький заклад працює у звичному режимі.

«Раз на три роки ми проводимо мистецький міжнародний фестиваль витинанки. До нас приїжджали кращі майстри України та зарубіжжя. До війни – це була Росія, Польща, Румунія. З 2015 року, росіяни до нас не приїжджають, а от з поляками і литовцями і румунами ми співпрацюємо. В нас є різні витинанки у формі сукні, рушників, витинанки пейзажів. Ці всі роботи унікальні. Ми зараз продовжуємо облаштовувати наш музей. В нас є господарчі споруди. І от ці господарчі споруди, я розписую у витинанкову стилі, це білий графічний розпис. Ремонт ми робити не можемо, але все одно хочеться чимось прикрасити, щоб вони мали естетичний вигляд», - додаєОксана Городинська.

Працює музей витинанки у Могилеві-Подільському із понеділка по п’ятницю з 10 години до 18: 00 Вихідні – субота та неділя.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото зі сторінки мера Могилів-Подільського Геннадія Глухманюка

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: музей витинанки 
Матеріали по темі