Здоров‎’‎я

«Я боюсь стоматолога». Що з цим робити?

23 грудня 2020, 13:24

Мабуть, всі чули цей анекдот:

  • Я в житті боюся двох речей: темряви і стоматологів.
  • Ну стоматологів-то зрозуміло, а темряви чому боїшся?
  • О, а ти знаєш, скільки в темряві стоматологів ховається?!

Термін «фобія» сьогодні тісно вклинився в наш лексикон. Тому не важко провести аналогію, поєднавши знайомі слова, і отримати поняття «стоматофобії» чи «дентофобії» – боязні стоматологів, процесу лікування чи просто відвідування профільних закладів.

Часи змінились, стандарти лікування СССР давно в минулому, а дентофобія (стоматофобія) залишилась. На жаль. Давайте розберемось, хто в цьому винен та як допомогти собі чи своїм близьким.

Головні аргументи дентофобів та їх спростування:

  • Деякі пацієнти бояться саме больових відчуттів під час лікування.
  • Сучасні анестетики дієві і безпечні, вони роблять процес лікування майже безболісним.
  • Дитячі травми та невдалий досвід залишили свій відбиток на ставленні як до лікарів, так і до самого процесу лікування.

Часи змінились, покращились умови лікування, обладнання, протоколи та схеми лікування. Зараз у Вас є вибір – Ви можете обрати спеціаліста, якому довірятимете і з яким буде комфортно саме Вам.

Ви можете проговорити з лікарем про свої страхи і побоювання і знайти разом вихід чи компромісне рішення.

Часто страх стосується не самого процесу лікування, а безпосредньо фінансового фактора – озвученої суми за лікування. Тут буде два аргументи. По-перше, зуби таки потрібно лікувати: від цього Ви нікуди не втечете. По-друге, чим більше Ви зволікаєте, тим, на жаль, дорожчим буде лікування. Знову ж таки, Ви можете проговорити з лікарем план лікування, який він складе під час консультації, визначити етапи лікування і пріоритетність виконання. У Вас буде нагода розбити суму лікування на частини та спланувати свої витрати.

Більшість людей відчувають страх при втручанні в їх особистий простір. Якщо не вдаватися в подробиці і не загубитися в нетрях психології, це пов’язано саме із зоною ротової порожнини чи близьким тілесним контактом лікаря і пацієнта.

Щодо останньої ситуації: зменшення психологічного дискомфорту для пацієнтів досягається, коли лікар працює з використанням операційного мікроскопу. Під час такої роботи лікар працює на певній відстані і це зменшує психологічне напруження.

Психологічний дискомфорт можна також подолати, озвучивши своєму лікарю про свої страхи чи переживання. Для початку це може бути консультація, на якій Ви спочатку познайомитеся з лікарем.

І пам’ятайте, що у Вас завжди є вибір. Найкращий варіант для усіх, коли Ви таки знайдете «свого лікаря».

Якщо ж питання стоїть дуже гостро, Ви також можете звернутися за професійною допомогою до психолога.

Страх дітей перед візитом.

Тут рекомендацій – цілий список. Про це можна написати окрему статтю. Пройдемося по основних моментах.

Перше знайомство краще провести якнайраніше (в ідеалі з моменту прорізування перших зубів) та з’являтися на профогляди кожні 3-4 місяці. Прийом краще розпочати з адаптивних (ознайомчих) візитів чи консультацій. Сама атмосфера дитячих кабінетів, оздоблених у яскравих кольорах, іграшки, мультики роблять походи до лікаря особливими і радісними. І останнє, але найголовніше - знайти дитячого стоматолога, з яким Вашій дитині буде комфортно та спокійно.

Сподіваємось, ці поради стануть у нагоді і нададуть Вам рішучості та сміливості!

Бажаємо міцного стоматологічного здоров’я Вам та Вашим сім’ям!

Стоматологічна клініка «Лєвіка»

м.Вінниця

вул.Келецька, 26

тел. 098 667 34 47


Теги: Лєвіка стоматологія 
Матеріали по темі