Суспільство

«Я хочу дихати». Діти просять Зеленського приїхати в Тростянець, щоб «розібратися» із спиртзаводом. Відео

29 липня 2019, 12:44

В червні жителі Тростянця, що на Вінниччині, вийшли на акцію протесту, вимагаючи зупинити роботу спиртового заводу. Відходи, які скидають з виробництва, не очищують і вони забруднюють повітря нестерпним смородом. Сьогодні справу підприємства розглядають в суді.

29 липня маленькі жителі Тростянця записали відеозвернення до президента Володимира Зеленського, в якому просять главу держави приїхати у районний центр, щоб відчути умови, в яких вони живуть. Та допомогти вирішити проблему очищення бардополів.

«А знаєте, любий ви наш президенте,
Чим пахне квітуча весна в Тростянці?
А літечко красне в долонях маленьких?
Чому ми ховаємо ніс в комірці?

А хочете любий, гаранте законів,
відчути на собі весь наш аромат?
Із хлібом і сіллю, із сонцем в долонях
Всі діти району зустрінемо вас.

Наш Зе, моя сім’я разом з іншими активістами 23 дні стояли в цілодобовій мирній акції протесту проти свавілля державного підприємства «Тростянецький спиртовий завод». Громада змогла призупинити його роботу. Але 100 тисяч тонн рідких відходів уже перебувають на полях фільтрації площею 40 га. Вони гниють просто неба і отруюють нас невідомими газами.

Було доручення прем’єр-міністра Гройсмана, засідання обласної комісії із техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Кілька експертиз та звернення наших жителів до вас, пане президенте. Зараз розпочато суд, але їх нічого не зупиняє, вони хочуть і далі працювати без очищення відходів. Це скидати їх на бардополя, які стали нашим геноцидом», - звертаються діти до президента.


Раніше ми писали, що тростянчани в масках і з пластиковими пляшками вийшли на протест проти спиртзаводу.

Вінниця.info

Теги: Тростянець спиртзавод Зеленський  
Матеріали по темі