Економіка

Як готують ковбаси для українців і яловичину для єгиптян. Репортаж з м’ясокомбінату на Вінниччині

28 серпня 2017, 10:17

 Літинський м’ясокомбінат працює з 2001 року. Заснував його Анатолій Кутинський на базі колишнього цеху з розливу солодкої води. Приміщення повністю реконструювали, територію заасфальтували, а поруч з будівлями висадили кількасот фруктових дерев. Сьогодні на виробництві працюють 120 робітників. Продукцію постачають по області, Україні і навіть за кордон.

Підприємство знаходиться на окраїні райцентру. На прохідній зустрічає охоронець. Через пару хвилин Анатолій Кутинський запрошує до кабінету.

«У нас продукція найвищої якості. Моя півторарічна правнучка обожнює наші сосиски. І ми без жодних побоювань даємо їх», - зізнається керівник.

Екскурсію виробництвом для Вінниця.info провела заступник директора - Галина Павлик. У коридорах адмінприміщення десятки грамот і відзнак, в тому числі і міжнародних.

Починається виробництво із забійного цеху. В приміщенні чисто, ні мух, ні поганого запаху. Підприємство запевняє, що працює тільки з перевіреними постачальниками худоби. Перед забоєм всі тварини проходять санітарно - ветеринарну перевірку.

М’ясо передають на обробку, шкури – на фабрики, що шиють одяг, а кістки – на переробку.

Проходимо далі - в обвалювальний відділ. Тут висять цілісні туші яловичини підготовлені до обвалки. Робітники розбирають їх по частинах. М’ясо відділяють від кісток, розділяючи на три сорти: перший, другий і вищий.

У ковбасному відділі м’ясо переробляють на фарш, а далі спеціальні машини формують його в оболонку. Галина Павлик розповідає, що до складу ковбас входить виключно м’ясо і спеції. Зав’язує ковбаси також машина, однак не без допомоги людей. Сформовані ковбаси відправляють на спеціальну термічну обробку. Далі – на склад для подальшої реалізації в торговій мережі.

Запрошують до лабораторії. На кухонній дошці – надрізана ковбаса. Тут продукцію перевіряють на органо-лептичні показники. Вся сировина та готова продукція супроводжується дозвільними документами. На підприємстві діє система якості Hassp та ІСО 9001

Нещодавно «Літинський м’ясокомбінат» вийшов на ринки закордону. В Єгипет, наприклад, постачають яловичину. Перед відправкою м’ясо зберігають у великих холодильних камерах з температурою повітря мінус 18 та мінус 30 градусів за Цельсієм.

«Сьогодні ми маємо дозвільну систему на Грузію, Азербайджан, Вірменію, Єгипет і Китай», - каже Галина Павлик.

Як виготовляють ковбасу, дивіться у фоторепортажі Вінниця.info.

Анатолій Кутинський

Галина Павлик

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця.info, фото - Вероніка Малюта

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: підприємство 
Матеріали по темі