Суспільство

«Як гартувалась Незалежність»: у Вінниці тихою акцією вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

19 лютого 2021, 12:51

19 лютого на Майдані Небесної Сотні у Вінниці відбулася тиха акція «Ангели пам’яті». До ініціативи могли долучитися всі бажаючі. Учні вінницьких навчальних закладів та старші вінничани вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання, запалили лампадки, принесли квіти та розвісили паперових янголів на Дереві Свободи.

«Український народ завжди був гордим, сильним і він ще раз довів свою стікійсть та прагнення до волі. Актуальність такої акції в тому, що ми розказуємо нашим дітям, що це дійсно була Революція Гідності. Що патріотизм українського народу виявляється не лише у вишиванці чи в якихось гаслах, але й в боротьбі за волю й незалежність нашої держави», – каже учасник бойових дій на Сході, завідуючий відділом біології та сільського господарства Вінницької обласної станції юних натуралістів Павло Мигун, який прийшов на акцію разом зі своїми вихованцями.

Як зазначила координаторка акції у Вінниці волонтерка Юлія Щербань, для майбутнього покоління необхідно передати важливість подій Революції Гідності. Адже сучасні старшокласники та студенти коледжів були тоді ще дуже юними, аби пам’ятати перебіг подій на Майдані.

«Сьогодні, 19 лютого ми відзначаємо сьомі роковини страшних подій, які сталися в центрі Європи, столиці України – Києві, на Майдані. Ми будемо прикрашати дерево паперовими янголами в знак того, що ми пам’ятаємо. І особливо ми хочемо донести це до нашого майбутнього покоління. Для теперішніх студентів віком 15-16 років минулого пів їхнього життя. Для нас, для дорослих, які переживали ті моменти, це, звичайно, як учора, адже біль не минає. Але дуже важливо, щоб наше майбутнє покоління пам’ятало і знало, як гартувалась наша Незалежність», – каже жінка.

За словами волонтерки, ця акція у Вінниці централізовано відбувається вже втретє, а взагалі акції вже сьомий рік.

«Вперше паперові ангели були прикрасою для голих дерев тодішньої Інститутської у новорічні свята. Таким чином мистецька агенція «Територія А», а саме – Анжеліка Рудницька, вирішили підтримати людей, які були на Майдані в ті дні. Тим паче, що вже були перші жертви. Акція продовжилась, коли вже були поховання і ми знали більш-менш кількість загиблих. І щороку таким чином відзначаються ці дні – 18-20 лютого», – зазначає Юлія Щербань.

Волонтерка додає: окрім Вінниці, акції паралельно відбуваються в Калинівці, Тульчині та Немирові.

Окрім того, пам’ять Героїв Небесної Сотні вшанували посадовці обласної та міської рад, а також облдержадміністрації.

Варто зазначити, що серед Героїв Небесної Сотні є п’ять уродженців Вінниччини: Максим Шимко, Валерій Брезденюк, Леонід Полянський, Юрій Нечипорук та Роман Оліх.


Як відбувалася минулорічна акція «Ангели пам’яті» – у нашому фоторепортажі.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі ‒ https://t.me/vinnitsa_info.

Вінниця.info, фото – власні та з сайту облради

Більше фото - у слайдері

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Ангели пам'яті акція Герої Небесної Сотні 
Матеріали по темі