Влада

Як голосували вінницькі нардепи за перезавантаження ДБР і звільнення Труби

3 грудня 2019, 17:44

3 грудня Верховна Рада у другому читані проголосувала за законопроєкт №2116, який передбачає перезавантаження Державного бюро розслідувань і дострокове припинення повноважень голови ДБР Романа Труби та його заступників.

За законопроєкт проголосувало 250 депутатів, серед них – три вінницьких: Анатолій Драбовський, Ірина Борзова та Максим Пашковський.
Лариса Білозір, Микола Кучер, Олег Мейдич, Петро Юрчишин – утримались, а Геннадій Вацак – не голосував взагалі.

Після того, як законопроєкт підпише президент Володимир Зеленський, ДБР стане державним правоохоронним органом, а не центральним органом виконавчої влади, що здійснював правоохоронну діяльність, як було до сьогодні.

Також в Бюро буде відмінено колегіальний принцип управління. Вся відповідальність за результати діяльності ДБР лежатиме на директору.

Президент має п’ять днів для призначення в.о. голови Державного бюро розслідування. Новий директор буде обраний через конкурс.
Підкреслюється, що законопроєкт №216 дозволяє також перевести в ДБР прокурорів і слідчих Генпрокуратури, які займалися справами Майдану, без обов'язкового конкурсу, що дозволить розблокувати розслідування. Ця поправка була підтримана 334 народними депутатами, серед них: Анатолій Драбовський, Ірина Борзова, Максим Пашковський, Лариса Білозір, Олег Мейдич, Микола Кучер та Петро Юрчишин. Геннадій Вацак – не голосував.
До слова, сьогодні Геннадій Вацак увійшов до списку антирейтингу голосувань. З 41 випадків голосувань, він не голосував 40 разів.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ВРУ народні депутати 
Матеріали по темі