Суспільство

Як гвардієць-строковик однієї з військових частин Вінниччини нищив ворожу техніку, що йшла на Київ

4 травня 2022, 17:21

Гвардієць-строковик однієї з військових частин Вінниччини з позивним Зять 26 березня підбив два російських танки та одну БМП під час боїв на Житомирській трасі. Він оператор протитанкового ракетного комплексу «Фагот».

Як гвардієць-строковик нищив ворожу техніку, розповіли на сторінці Нацгвардії.

Завданням його бойової групи було прикриття колони техніки українських захисників на трасі між Києвом та Житомиром. Гвардійський бойовий розрахунок, в якому був Зять, зайняв позицію на визначеному рубежі та вів спостереження. В якийсь момент на горизонті з’явилась колона важкої техніки противника.

«Наш підрозділ закріпився на Житомирській трасі, ми з моєю групою як раз перебували на бойовому чергуванні, коли почули гул. Їхала колона ворожої техніки з танків та бойових машин піхоти. За першочергову ціль я обрав танк. Підготував ракету, зробив пуск та влучив йому під башту. Потім почув команду командира. Він крикнув, що позаду на мене вже їде БМП, швидко розвернув станок, в тій ситуації в мене була секунда часу, щоб вистрелити в «беху». Було страшно, бо тут або ти, або тебе. Але я розумів, що за мене цього ніхто не зробить. Тоді я вистрілив і точно влучив в ціль», – розповів Зять.

Командир Зятя - Лис, поділився своїм баченням того бою:

«Я вже ніс йому ракету, щоб перезарядитись і побачив, що він цілить в тил колоні, коли на нього позаду вже їхала ще одна «беха». Після моєї команди він розвернувся та підбив її. Зять – кращий строковик, якого я бачив за всю свою службу. Розумний, відданий, хоробрий та добрий. Він такий, що ніколи не залишить своїх побратимів у біді», – зазначив Лис.

«Зять» каже, що готовий нищити окупантів та їх важку техніку стільки, скільки потрібно, заради перемоги України та звільнення її земель від загарбників.

Вдома на нього чекає кохана дівчина, з якою після війни, він хоче одружитися та щасливо жити у мирній та вільній Україні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото - Нацгвардії
Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: гвардієць-строковик історія боїв 
Матеріали по темі