Місто

Як історія змінила центр Вінниці: від Великої до Соборної через Леніна. Фотофакт

30 вересня 2015, 15:40

 Вінниця у розрізі часу.  ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми розкриємо історію серця міста – вулиці Соборної, що проходить історичним центром.

Тут завжди людно: допитливі туристи, дзвіночки трамваїв … і чимало затишних кав’ярень. Городяни часто прогулюються надвечір’ям, коли запалюються ліхтарі.

Та чи завжди так було? За понад століття вулиці довелося змінити шість назв. З приходом нової влади – перейменувався й центр міста.

Її називали Великою, Поштовою, Миколаївським проспектом, Українським проспектом (окупація 1941–1944 рр.), Леніна і нашершті – Соборною.

Великий внесок у створення сучасного вигляду вулиці на початку XX століття зробив архітектор Григорій Артинов. Зокрема результатами його творчості стали такі споруди: школа №2 ( Вінницька жіноча гімназія), театр ім. Садовського, Вінницька торгово-промислова палата (колишній будинок міської Думи), магазин «Лікарські рослини» (будинок Райхера), готель «Савой».

28 жовтня 1913 року було відкрито рух трамваю по вулиці Соборній. Маршрут починався на залізничному вокзалі і закінчувався жіночою гімназією.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальнимі архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра Кумбарі, а також Архів.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі