Місто

Як карантинні обмеження вплинули на роботу пасажирських перевезень. Репортаж з Центрального та Західного автовокзалів

18 листопада 2021, 15:09

Вінничанам для подорожі в іншу область потрібно мати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. З 18 листопада Вінниця перейшла у «червону зону». У поліції Вінницької області повідомили про те, що ніяких змін щодо міжобласних перевезень не буде, все залишиться як було встановлено правилами раніше.

Про те, як карантинні обмеження вплинули на роботу вокзалів і як ставляться до вимог пасажири, редакція Вінниця.info дізнавалася на Центральному та Західному автовокзалі Вінниці.

Вранці, на Західному автовокзалі людей було небагато, але вдалося поспілкуватися з працівниками вокзалу та пасажирами.

Водії відносяться по-різному, одні навіть не запитують пасажирів про «ковід документи», а інші просто попереджають, що можуть зайти перевірити.

«Якщо в інше місто їдеш, то треба сертифікат. Якщо зупинять на посту і перевірять, а в тебе його немає, то штраф випишуть. Ми особисто не перевіряємо», - розповів водій.

Зустріти на вокзалі людей можна і з сертифікатами чи тестами, і без них – це здебільшого ті, хто їздять недалеко, в межах області.

На одній з платформ пасажирами виявилися лікарі, вони вважають вимоги потрібними й дотримуються їх: «Запитують за сертифікати, але в нас все є. Ми працюємо в інфекційному відділенні, тому знаємо що потрібно вакцинуватися».

Інші пасажири кажуть, що їх питали за сертифікат, але нічого показувати не вимагали.

Контролер-касир Тетяна Бородавченко розповіла про внутрішню роботу на вокзалі №2.

«При купівлі квитка ми не перевіряємо сертифікати чи тести. Раніше водії запитували, але вже перестали. Ми не несемо відповідальності, тому просто запитуємо і попереджаємо».

На Центральному вокзалі ситуація виглядає дещо інакше. В касах, де купують квитки на рейс в межах України – мови про сертифікати немає.

«Ні, нічого не питали, не попереджали. Але в мене є сертифікат. Я знаю, що треба мати», - зазначає пасажирка Аня.

А от в міжнародній касі автовокзалу касир-контролер розповіла, де чекати вінничанам перевірки.

«При купівлі квитка не потрібно показувати сертифікат. Перевіряється в ході маршруту. На посадку може прийти поліція перевірити, а може на трасі зупинити. Попереджаємо про це», - каже Людмила.

Водії міжнародного рейсу до Польщі Володимир та Віталій поділилися своєю позицією та досвідом роботи в режимі обмежень.

«Запитуємо, але для перевірок є спеціально навчені люди. Часом перевіряють, але з рейсу ще нікого не знімали. На початку, коли ввели обмеження, то були часті перевірки, затримка часу. Зраз вже не так. Заставили людей принципово робити вакцини й тести. На мою думку, воно є непотрібне. Для себе зробили, і чому я маю щось комусь показувати. Але як є».

Нагадуємо, міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах з «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу авіатранспорту та пасажирів одного із цих документів:

  • документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації;
  • міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини;
  • документа про одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: карантинні обмеження вокзали Вінниця 
Матеріали по темі