Економіка

Як на Вінниччині виготовляють обладнання для сонячних електростанцій. Фото

2 серпня 2018, 14:09

1 серпня голова Вінницької ОДА Валерій Коровій разом із першим заступником та керівником департаменту міжнародного співробітництва ознайомились з роботою компанії KNESS GROUP, яка розробляє та втілює проекти відновлюваної електроенергетики та оглянули виробничі потужності заводу «ПЕК Енерго», що виробляє устаткування для сонячних електростанцій.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької ОДА.

Перший заступник директора підприємства Юрій Таранюк разом з головою облдержадміністрації обговорили можливості розвитку інфраструктури регіону завдяки створенню нового високотехнологічного та екологічно безпечного виробництва – заводу сонячних панелей.

«Наша компанія виникла відносно недавно - 9 років тому. Ми довгий час працювали в галузі традиційної енергетики, а вже в 2012 році вийшли на новий напрямок – альтернативна енергетика. У 2015 році ми вирішили розпочати власне виробництво і зараз ми вже маємо власний R&D центр, а отже власні розробки. В 2016 році компанія започаткувала ще один напрямок діяльності – експлуатація енергоустановок і на сьогодні по всій країні ми експлуатуємо більше 300 МВт енерго об’єктів, а це близько 40 підстанцій. Цьогоріч ми почали будівництво заводу сонячних панелей. Перша черга заводу передбачає будівництво виробничої будівлі з розміщенням першої черги технологічної лінії, адміністративно-побутовими приміщеннями, складського господарства та зовнішніх мереж електропостачання», - говорить Юрій Таранюк.

За словами керівника підприємства, потужність виробництва першої черги заводу складатиме 200 МВт/рік, після запуску другої черги – ця потужність подвоється, а в результаті буде створено 400 нових робочих місць.

Крім того, присутні обговорили знакові проекти групи компаній KNESS у 2018 році, а це будівництво трьох власних сонячних електростанцій загальною потужністю 33,9 МВт за фінансування Європейського Банку Реконструкції та Розвитку. Об’єкти будуть споруджені до кінця року в Іллінецькому, Тульчинському та Погребищенському районах Вінницької області.

Також, KNESS GROUP спільно з Вінницьким національним технічним університетом підписали Угоду про співпрацю, яка передбачає проведення факультативів, преміювання кращих студентів, покращення матеріально-технічної бази університету, осучаснення спеціальностей. А тому голова Спілки підприємців «СТІНА» Олександр Печалін виступив з кластерною ініціативою, яка поєднуватиме науку, освіту, бізнес та владу і передбачатиме модернізацію наукової бази навчального закладу шляхом залучення енергетичних компаній регіону. Результатом такої ініціативи стане збільшення кількості спеціалістів високотехнологічного виробництва.

В ході візиту керівники Вінниччини оглянули також виробничі потужності заводу «ПЕК Енерго», що виробляє устаткування для сонячних електростанцій, зокрема, таке високотехнологічне обладнання, як централізовані інверторні станції. Також ознайомилися з процесом будівництва заводу по виробництву сонячних панелей, який планується запустити вже наступного року.

«Ми є свідками зародження принципово нових тенденцій промислової індустрії. Це крок за кроком інноваційні підприємства, що виростають зі сфери малого та середнього бізнесу у великі компанії, які забезпечують вітчизняний ринок високоякісною інноваційною продукцією. Компанія, яку ми сьогодні відвідали є прикладом цього і найкращим тому підтвердженням є підтримка Європейського Банку Реконструкції та Розвитку», - зазначив очільник Вінниччини Валерій Коровій.

Як повідомляла Вiнниця.info, завод з виробництва сонячних панелей розташований по вулиці Сергія Зулінського. Завершення комплексної реалізації проекту заплановано на другу половину 2019 року.

 

У Вінниці будують завод з виробництва сонячних панелей

 

Нагадаємо, Європейський банк виділив майже 26 млн. євро для будівництва 3 сонячних електростанцій на Вінниччині. Наша область виробляє приблизно чверть aльтернaтивної енергії всієї крaїни

Вiнниця.info, фото - ОДA

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниччина виробництво сонячні панелі 
Матеріали по темі