Місто

Як незрячі вінничани грали у шахи. Фоторепортаж

10 квітня 2016, 14:52

 З 8 по 10 квітня у Вінницькій обласній організації УТОС (Українське товариство сліпих) проходив шаховий турнір серед незрячих людей.

Участь у турнірі взяли 10 вінничан з вадами зору віком від 27 до 74 років.

Серед учасників є одна жінка - Наталя Філюк. Вінничанка неодноразово брала участь у всеукраїнських змаганнях для людей з вадами зору.

«В шахи граю з дитинства. До 9 років в мне ще був зір і я часто спостерігала, як тато грав з друзями. Зараз я щороку їжджу на чемпіонат України по шахах. Також щодня граю на комп’ютері в шахи, в мене є спеціальна програма, яка озвучує все що я на клавіатурі натискаю», - розповідає пані Наталя.

Організатор заходу Голова правління ГО «Вінсер »Денис Романовський, розповів за якою системою проходить турнір, та який принцип гри спеціальних шахів для незрячих.

« Гра відбувається за швейцарською системою, тобто проводиться сім турів. Вже за результатами всіх турів хто набрав найбільшу кількість очок відповідно займе перше, друге чи третє місце. Правила і принцип гри однаковий як для зрячих людей так і для людей з вадами зору. Відрізняється тільки тим, що спортсмени дотиком відчувають куди переставляти фігури. На дошці є посередині дірки щоб фігури не падали коли їх торкаються руками, біла клітинка нижча, і на облямівці білих фігур знизу є борозна, щоб відчувати, де білі фігури, а де чорні», - каже вінничанин.

 

За словами суддів у Вінниці турнір на такому рівні відбувається вперше.

По закінченню турніру учасників, які зайняли призові місця нагородили грошовими преміями, грамотами та медалями. На нагородження завітав відомий діючий боксер з Вінниці Роман Головащенко, який є екс-чемпіоном світу з професійного боксу.

«Шахи вмію грати, навчив ще мій дідусь. Колись я навіть був чемпіоном по шахах серед боксерів в збірній. Сьогодні я тут, перш за все, тому що такі змагання викликають у мене повагу до людей з вадами, тому що у них набагато більший «стержень» ніж у нас, у людей, які мають все, для того щоб встановлювати нові рекорди і досягати успіху», - каже боксер.

Результати змагань:

1 місце - Павло Хахалін.

2 місце - Леонід Кучерук.

3 місце - Валерій Мельник.

 

 

Роман Головащенко

 

 

 

 

 

 

 

ВИННИЦА.info


Теги: турнір шахи зір 
Матеріали по темі