Місто

Як століття змінило площу, яка була візитівкою Вінниці. Фотофакт

10 грудня 2015, 15:40

 Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Цього разу ми покажемо, як час змінив улюблене місце відпочинку багатьох вінничан та гостей міста – площу Гагаріна.

З початку ХХ століття і до 60-х років на місці, поруч із площею Гагаріна розміщувався базар «на Калічі», історія походження такої дивної назва невідома, але саме на цій площі завжди вирувало життя: купували, продавали, обмінювались плітками…

В 1964 році побудували «Універмаг», який був одним із найкращих серед всіх обласних центрів УРСР. Вінничанам дуже подобалась площа, яка була побудована в 60-70 роках, люди звикли до відкритої території яка проглядалась з усіх сторін, до ялинок і фонтанчиків. Але в 2000-х роках площа Гагаріна кардинально змінила свій вигляд.

Як час змінив площу, яка була візитівкою Вінниці, дивіться на фото.

Початок ХХ століття

 

1961 рік

 

1970 - 1980 роки

 

Початок 90-х років

 

2011 рік

 

2015 рік

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра Кумбарі, Архів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій. Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через остів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби, зміни на вінницькому «Парижі». А також як за півтора століття Вінниця змінила 4 залізничних вокзали. Про будинок-корабель в центрі Вінниці. ще ми описали історію літака-кінотеатра, який здали на брухт.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фотофакт 
Матеріали по темі