Культура

Як створити великодню писанку – майстерклас від Вінницького художнього музею. Відео

15 квітня 2020, 16:15

У неділю православні християни відзначатимуть Великдень. На свято традиційно печуть ароматні паски та створюють писанки. Вінницький обласний художній музей презентував відеоурок з виготовлення писанки. Про таїнство її розпису розповідає завідувачка науково-дослідного відділу Ольга Романишена.

Для виготовлення писанки приготуйте:

  • варене яйце
  • натуральний віск
  • Писачок
  • по два пакетики жовтої, червоної, зеленої харчової фарби
  • гарячу воду
  • оцет
  • свічку
  • серветки

За словами пані Ольги, для того, щоб фарби були яскравими і насиченими, у посудині потрібно одразу розчинити вміст із двох пакетиків одного кольору. У півлітрову банку наливають 250 мл гарячої води і додають 2-3 ложки оцту.

Писачок складається із дерев’яної ручки та лієчки. «Як його зробити вдома? Ви можете взяти частинку гілочки, скребку і фольгу чи якийсь шматочок металу, з якого можна сформувати конус. Всі елементи прикріпити один до одного.

У писачок потрібно ставити небагато воску. Тому що при нагріванні він капатиме на поверхню стола і на яйце… Коли ми розігріваємо писачок, то не забуваємо про техніку безпеки. Під кутом лише прогріваємо кінчик писачка. Перший раз рахуємо до 5, а наступних разів буде достатньо 3 секунд», - продовжує Ольга Іванівна.

Щоб віск краще лягав на яйце, його поверхню потрібно знежирити. Для цього використовують оцет. Наливають на серветку та ретельно протирають.

Коли починають працювати, то писачок тримають, як ручку.

«Коли ви пишете, то уявіть, що ви леді на прийомі у королеви. Легенько відставляйте мізинний палець, як під час чаювання, він буде хорошою опорою під час створення писанки», - радить майстриня.

Починати малювати потрібно з центру. Такий поділ означав небесну та земну частину. Ще одну лінію наносять по вертикалі, теж по центру. Це поділ означає чоловічу та жіночу частину.

Всі лінії, нанесені воском, не зафарбуються, а залишаться білими.

Фарбувати писанку починають із найсвітлішого кольору.

Детальний майстерклас із виготовлення великодньої писанки дивіться у відео.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Винница.info в Telegram
Теги: Великдень Пасха карантин собор 
Матеріали по темі