Економіка

Як у райцентрі на Вінниччині працює компанія з виробництва соків. Фото

14 травня 2020, 17:12

У Мурованих Курилівцях, що на Вінниччині, працює компанія з виробництва соків «Тріада – МК». В асортименті – 7 видів соку: яблуко-чорниця, яблуко-малина, яблуко-аронія, яблуко-смородина, яблуко-морква, яблуко-буряк, яблуко-гарбуз. Цьогоріч хочуть ще проекспериментувати з ягодами і, можливо, розширити смакову палітру.

Соки реалізуються під торговою маркою «Miriada fruits». Під таким же брендом на експорт відправляються заморожені ягоди. В Україні свіжі яблука і ягоди будуть продаватися під маркою «Щедрий хутір».

14 травня голова Вінницької облдержадміністрації Владислав Скальський під час робочої поїздки відвідав підприємство. Про це інформує прес-служба ОДА.

Сьогодні в Мурованих Курилівцях Вінницької області зосереджені потужності з виробництва соків прямого віджиму, а також зберігання яблук.

«Потужність нашого виробництва становить від 800 до 1 мільйона літрів соку на рік за умови, коли працює лише одна зміна. Якщо ж залучені дві зміни, то звісно, обсяг продукції вдвічі більший. Для виробництва соку ми використовуємо другосортне яблуко, а також ягоди, які купуємо у населення. З них вже у зимовий період купажуємо соки. Наразі ми підписали контракт з MEТRO, тож всі соки нашого виробництва можна знайти тут під торговою маркою «Rioba». Наразі планується збільшити лінійку купажів, додати більше овочевих смаків», - розповів директор ТОВ «Тріада – МК» Сергій Українець.

В роботі компанії присутня і соціальна складова, адже місцевих жителів залучають не лише до роботи безпосередньо на підприємстві.

«Ми поступово збільшуємо потужності і паралельно площі посадок, залучаємо місцеве населення. Зокрема, роздаємо людям посадковий матеріал, а потім закуповуємо вирощені ними фрукти і ягоди, іншу сировину для виробництва соків», - розповів Сергій Українець.

Загалом, виробництво соку відбувається циклічно, з перервою на травень-липень. Це пов’язано із тим, що влітку яблуко втрачає свої якості при зберіганні, тож на підприємстві намагаються максимально переробити сировину в сезон та відправити продукцію на зберігання.На сьогодні потужність зберігання яблук становить 1,5 тис. тонн.

У селі Снітків розташовані демонстраційні ділянки по запровадженню вирощування та переробки перспективних плодово-ягідних та овочевих культур ТОВ «Тріада-МК».

Керівник підприємства відзначає, що в Україні є дефіцит вишні. Раніше цю ягоду купували у населення, але зараз на підприємстві заклали вишневий сад на 25 га, скоро будуть висаджені ще 32 га. Використовують тільки сучасні саджанці з сертифікованого Бахмутського розплідника, які йдуть під комбайновий збір. За словами Сергія Українця, вишня вигідно відрізняється тим, що при зборі або вже в ящиках, вона може довше зберігатися в порівнянні з іншими ягодами, наприклад, малиною.

Суницю садову на підприємстві вирощують за новою технологією - у тунелях. Рослини висаджують не «шахматкою», а на високу гряду. Так квітконоси ростуть активніше, відповідно, в результаті виходить більша кількість ягід. Така форма посіву дозволяє ягоді не лягати на землю і вона встигає дозріти. Всі саджанці накриваються плівкою для захисту від сонячних опіків і опадів. Плантація знаходиться під крапельним зрошенням. У господарстві «Тріада-МК» розраховують на врожайність до 20 т/га, тоді як при традиційній схемі посіву збирали 10-12 т/га. Перший урожай з посадок за новою технологією зібрали в 2019 р.

В яблучних садах середня врожайність становить 30 т/га. Вирощують сорти «Ред чіф», «Голден», «Айдаред», «Пинова», «Пінк Леді» та інші. Всі яблука збираються і сортуються на вищий, перший, другий сорт відповідного калібру.

В розрізі культур структура площ під садами підприємства виглядає наступним чином: суниця – понад 10 га, малина – 26 га, лохина – 10 га, яблуні – 170 га, вишні – 100 га. В майбутньому планується розширення площі садів, в тому числі і в інших районах області.

За підсумками побаченого на підприємстві та ділянках Владислав Скальський зазначив: «Серед бізнесу, який заробляє на агросекторі, поки невелика частка тих, хто створює бізнес з ідеєю в центрі, в яких є певна філософія в бізнесі, і тільки потім отримання прибутку. Завдяки цьому такі власники диференціюють себе на ринку, створюють конкурентоспроможні моделі, і вони дійсно можуть називатись сталим бізнесом, тобто тим бізнесом, який значно краще підготовлений до будь-яких потрясінь, конкурентних війн і кризових явищ. Крім того, тут ми спостерігаємо яскравий приклад, яким чином місцева влада, органи місцевого самоврядування і бізнес можуть співпрацювати разом і вирішувати багато соціальних питань, як наприклад, створення нових робочих місць».

Про роль підприємства у житті села та району розповів Снітківський сільський голова Віктор Ольшевський: «В нас понад 1,5 тис га сільськогосподарських земель, з яких третина податків приходить із 213 га, які орендуються даним виробником ягід. Крім того, до районного бюджету не було б нинішнього надходження ПДФО, бо не було б стільки зайнятого населення».

Вінниця.info, фото - із сайту ОДА

Теги: підприємство Муровані Курилівці бізнес 
Матеріали по темі