Суспільство

Як у Вінниці заповнюють декларації з лікарем. Покрокові дії у репортажі

24 квітня 2018, 13:28

 З 1 квітня вінничани почали підписувати декларації з обраним сімейним лікарем. Журналіст Вiнниця.info прийшов на прийом до лікаря, у «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2», коли відбувався процес заповнення декларацій.

Лікар загальної практики-сімейний лікар з 27-річним стажем терапевта та 4-річним стажем сімейного лікаря, має підписані декларації із 139 пацієнтами. 17-річний вінничанин Євгеній, який попередньо записався на прийом до лікаря, аби підписати декларацію, мав при собі оригінал і копії паспорта та ідентифікаційного коду.

«Знаю, що з квітня почали підписувати декларації, тому сьогодні спеціально відпросився з практики, щоб її підписати. Можливо, потім в цього лікаря місць вже не залишиться. Думав, якого лікаря обрати, але за рекомендаціями друзів, сестри, та й маму він колись лікував, вирішив обрати нового лікаря, не свого дільничного», - каже вінничанин Євгеній.

Процедура заповнення електронної декларації займає близько 10-15 хвилин.

«Перед тим, як заводити декларацію потрібно перевірити, чи правильно попередньо введені дані в програмі «Доктор Елекс» і ввести огляд на людину. Питаємо про самопочуття і вже потім проводиться процедура заповнення самої декларації.

Декларація про вибір лікаря, який надаватиме первинну медичну допомогу складається фактично з 6 кроків. Спочатку вводиться ПІБ, ІНН, дата і місце народження, стать. Вписується мобільний номер телефону і пароль, вказуємо адресу проживання і реєстрації, індекс.

Далі проводиться авторизація. На номер пацієнта приходить SMS-повідомлення з кодом, який потрібно ввести у відповідну стрічку.

Також потрібно ввести дані довіреної особи. Якщо декларація заповнюється для дитини, то записуємо дані одного з батьків, опікунів. Якщо це доросла людина, то можуть бути дані когось з рідних. Потрібно лише ПІБ та номер телефону цієї особи. Фактично все», - коментує лікар.

Після заповнення усіх стрічок залишається тільки лікарю поставити свій електронний підпис і роздрукувати готовий документ. Друкується дві ідентичні декларації. Одна залишається в лікарні, одну забирає пацієнт.

Декларація підписується безстроково. Але якщо в процесі обслуговування лікар не влаштовує пацієнта, то його можна замінити в будь-який час. Для цього потрібно піти до іншого лікаря і підписати з ним декларацію, а попередня декларація автоматично втратить силу.

Читaйте тaкож інтерв’ю з директором депaртaменту охорони здоров’я Вінницької ОДA Людмилою Грaбович. Місія пaцієнтa - підписaти деклaрaцію з сімейним лікaрем: доклaдно про зміни в охороні здоров’я. А також інформацію, про те які документи готувати вінничанам і скільки коштів запланували на пацієнта.

 

 

 

 

 

 

 

Вiнниця.info

Теги: декларації покроково 
Матеріали по темі