Суспільство

Як у Вінниці обсипалися фарбою, святкуючи фестиваль HOLI. Фоторепортаж

16 липня 2021, 21:54

Площа біля «Книжки» перетворилась на живе полотно. Дві сотні людей із яскравими фарбами HOLI влаштували батл. Підкидаючи суху фарбу догори або один в одного та танцюючи під драйвову музику.

Фарби, якими обсипатимуться учасники фестивалю, є абсолютно безпечними для шкіри та одягу.

Вхід зі своїми фарбами на фестиваль було заборонено у зв´язку з неможливістю надання гарантії якості. Тому фарби усі учасники купували на місці – вартість пакетику: 30 гривень.

Підбірка фото із фестивалю:

Довідка.

Що таке холі? Це популярний індуїстський фестиваль. Його святкують не тільки в Індії, але й у Непалі, Бангладеш, Пакистані, Шрі-Ланці. Головний день фестивалю відомий як «Дхулхеті», «Дхуланді» або «Дхуленді», цього дня люди обсипають один одного кольоровою пудрою та поливають підфарбованою водою. На попередній день, «Холіка-Дахан» або «Чотті-Холі» запалюють багаття на честь дивовижного спасіння молодого Прахлада, коли люта богиня Холіка, кинула його у полум'я. Холіка сама згоріла, але Прахлад навіть уникнув обпалень.

Через п'ять днів відбувається день «Ранґапанчамі», після якого використання кольорів закінчується.

Холі святкується наприкінці зими на останній прояв повного Місяця у місяць пхалґуна, зазвичай у лютому або березні. Із 2000-х років холі проводять в Україні.

Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Більше фото у слайдері:

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: фестиваль Холі 
Матеріали по темі