Суспільство

Як у Європі: літнім людям Вінниці організовуватимуть форуми, фестивалі та поїздки закордон

19 листопада 2019, 16:35

Наслідуючи досвід Польщі, у Вінниці почнуть організовувати та проводити різноманітні заходи, що будуть спрямовані на підвищення соціальної активності містян похилого віку та людей з інвалідністю.

Зокрема, в планах Вінницької міської ради – організація тематичних форумів, в тому числі міжнародних та всеукраїнських, навчальних тренінгів, майстер-класів, фестивалів та конкурсів.

«Ми хочемо, щоб люди поважного віку відчували опіку та увагу, щоб не просто до них прийшли додому з продуктовим пакетом чи допомогли по дому. Ми хочемо, щоб вони розвивались й відчували себе повноцінними членами нашого соціому» - розповідає директорка департаменту соціальної політики Вінницької міської ради Валентина Войткова.

Представники Вінницької міської ради, разом з міським головою та його заступниками нещодавно їздили до Польщі, в місто Кельце, де були запрошені на форум під назвою «Сеньйори 60+». Те, як проводять своє дозвілля літні люди в Польщі вразило вінничан.

«Після повернення Сергій Моргунов дав доручення провести аналогічний форум у Вінниці. Він планується на весну, найпевніше на квітень місяць. З датою, міський голова поки що не визначився. Ми плануємо запросити на форум також й іноземні делегації. Вже навіть були внесені зміни до комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики» на 2015-2020 роки. Завдяки цим змінам ми зможемо проводити для наших пенсіонерів та осіб з інвалідністю різні цікаві заходи. Зараз ми визначаємось з темами для майстер-класів та тренінгів, визначаємо потрібні нам напрямки, обираємо локації, де це все буде відбуватись» - каже Валентина Войткова.

В подальшому департамент соціальної політики планує вивчати досвід й інших європейських країн та ділитись з ними власним.

«Ми теж маємо що показати іноземним представникам. Сьогодні в нас вже функціонує територіальний центр соціального дозвілля, де на відділенні денного перебування старенькі навчаються комп’ютерної грамотності, наприклад, або танцюють чи співають, займаються творчістю» - говорить директорка департаменту соцполітики.

Для літніх людей організовуватимуть також і безкоштовні пізнавальні поїздки в межах країни та закордон для участі в різноманітних заходах.

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: пенсіонери форум ВМР 
Матеріали по темі