Спорт

Як ультрас «пікетував» Вінницьку ОДА

7 травня 2015, 17:52

 7 квітня вінницький ультрас вимагав у влади відновити «брендовий» футбольний клуб «Нива».

Запрошувати на акцію фанати почали завчасно, перш за все – через соцмережі.

Спочатку хлопці у спортивному зібралися на площі Небесної Сотні. Стояли під дощем майже без парасольок і неохоче спілкувалися з пресою. На запитання про мету акції один із фанатів відповів так:

«Нам подобається тут збиратися. Ми просто йдемо на футбол. До ОДА ніхто не піде, ми бажаємо всім добра. А від Вінницької влади вимагаємо гарної погоди».

За кілька хвилин після невдалого жарту на полі зору з’явився і організатор - Вадим Кудіяров.

Одразу принесли барабан, начепили українські прапори, близько сотні хлопців вишикувалися – і вирушили під будівлю облдержадміністрації.

«Це Подільський край, це найкращий клуб. Місце, де тече наш Південний Буг. Будем разом ми тільки до кінця. Переможеш ти, «Нива» Вінниця.

В місті, що над Бугом, де козацький дух живе, є така команда, за яку ми всі підемо.

«Нива», «Нива», «Нива» – то єдиний клуб для нас. «Нива», «Нива», «Нива» назавжди в наших серцях», - скандували ультраси.

Вінницьких футболістів запросили на перемовини з владою. Першим розпочав Кудіяров:

«Вінниця - найкраще місто для життя, а футболу немає.

У 2014 році ми об’єдналися з футбольними фанатами, спеціалістами і відкрили благодійний фонд «Відродження футболу». Розробили програму до 2017 року.

Відповідно до неї є три складові, які необхідні для проходження атестації спортивного футболу: база, існування дитячої спортивної школи, фінанси і спеціалісти.

Для того, щоб футбольний клуб існував, потрібно визначитися із штатом працівників. Ми визначили 8 чоловік: це лікар, масажист, три помічники, адміністратор, керівник команди головний тренер. На жаль, сьогодні у нас не має такого фахівці. Його можна запрошувати з інших міст. В силу ситуації в країні, можна домовитися за прийнятну ціну. Ну і гравці.

Однозначно, потрібно посилювати склад людьми, які виступають в інших областях, щоб бути конкурентоспроможними.

Основні затрати – це заробітна платня.

Звичайно, суму в 5 мільйонів гривень міський чи обласний бюджет не потягне. Тому треба залучити позабюджетні кошти, дивлячись на інвестиційні угоди і зобов’язання цих підприємств, які знаходяться на теренах нашої області».

Заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк повністю підтримав ініціалу ультрасів. За його словами, влада підтримуватиме футбол, проте, в умовах війни, не фінансово, а організаційно.

«Ми можемо вам максимально посприяти. Підтримка – це не означає, що ви внесли пропозицію, а ми за вас будемо робити роботу. Ми можемо посилити налагодженню контактів між благодійним фондом вашим і потенційними спонсорами. Організувати круглий стіл і переконати бізнес підтримати футбол», - зазначив він.

Футбольні фанати погодилися зі сказаним. Передали чиновникові лист-звернення. Івасюк пообіцяв зареєструвати його і приступати до організації круглого столу.

ВИННИЦА.info

Теги: спорт ОДА футбол 
Матеріали по темі