Суспільство

Як в школах будуть виставляти оцінки за підсумками дистанційного навчання

22 квітня 2020, 18:31

В Україні продовжили карантин через небезпеку захворювання на коронавірус. У зв’язку з цим серед освітян постало логічне питання, за яким принципом оцінювати учнів наприкінці навчального року. В Міністерстві освіти рекомендують виставляти оцінки за результатами комплексного оцінювання. Тобто, за оцінками, які учень мав до початку карантину (12 березня), та оцінками, які він отримує впродовж реалізації дистанційного навчання.

Про це розповіла в.о. міністра освіти та науки України Любомира Мандзій.

«Підсумкова оцінка за семестр має бути виставлена з урахуванням результатів поточного оцінювання до 12 березня та тематичного оцінювання, яке проводиться за час використання технологій дистанційного навчання.

Для учнів 1-х, 2-х та 3-х пілотних класів Нової української школи використовується формувальне та підсумкове оцінювання. Формувальне оцінювання здійснюється шляхом спостереження за поступом учня, за поведінкою, за поступом учня у різних видах діяльності та, власне, виходячи з динаміки успішності виконаних ним завдань.

Шановні освітяни, вам важко визначитися з цією динамікою, бо проведення zoom-уроків не дозволяє до кінця відстежити цей поступ дитини. Тому тут необхідно залучення батьків та їхньої думки, їхнього аналізу щодо того, що стосується поступу змін в навчанні дитини. Але свідоцтво досягнень все рівно заповнюєте ви.

Учні 4-х і 9-х класів у 2019-2020 навчальному році звільнені від державної підсумкової атестації (ДПА). У відповідних документах про освіту необхідно зробити запис «звільнений» або «звільнена».

Про випускників 11-х класів я вже сказала. Шановні випускники, готуйтеся, будь ласка, до проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Терміни проведення ЗНО залежить від термінів завершення карантину.

Підсумкове оцінювання тих учнів, які здобувають освіту за індивідуальною формою (педагогічний патронат або сімейна домашня форма, або екстернат), у 2019-2020 навчальному році теж здійснюється дистанційно за аналогічною процедурою», ‒ каже Любомира Мандзій.


Нагадаємо, через продовження карантину навчальний рік в школах планують завершити дистанційно.

Вінниця.info, зображення – ілюстративне

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: школа освіта оцінки карантин 
Матеріали по темі