Суспільство

Як вдягнулися вінничани у День вишиванки. Фоторепортаж

16 травня 2019, 14:07

У третій четвер травня в Україні святкують День вишиванки. Вже більше 10-ти років українці по всьому світу одягають у цей день вишиті сорочки на роботу, до школи чи університету, або просто на прогулянку.

Вінничани також долучаються до всесвітньої акції. На вулицях міста сьогодні можна побачити багато різноманітних сорочок. Зазвичай сорочки білі та мають двоколірний національний орнамент, або ж прикрашені квітами. Жінки додають у волосся аксесуари – маки або інші квіти, щоб підкреслити урочистість сьогоднішнього дня. Елемент українського національного костюму можна побачити на будь-кому, від найменшого до найстаршого.

«Коли батько перевів мене до школи №1, там мені привили любов до всього українського. Коли вже відбулась незалежність, поступово відродилося відчуття українського, став всередині патріотом України. Для мене вишиванка – це дуже важливо, це символ, наша відмінність, культурна риса і її треба поширювати. Одягаю її на день народження своє і своїх рідних, на День вишиванки обов’язково. Це вже стає трендом в Україні. Дуже приємно сьогодні бачити у вишиванках не тільки учнів шкіл, яким зобов’язали одягнути їх, а й старших людей, які свідомо це зробили. Вважаю, що вишиванку потрібно одягати в будь-який день, звичайно, це такий урочистий одяг, але сьогодні є і футболки, вишиті орнаментом, більш прості такі», – ділиться з Вінниця.info вінничанин Сергій.

Українська вишиванка, так як і писанка, є кодом української нації.

«Вишиванка для мене – це не просто одяг, в ній закладена наша історія, наші надії та сподівання. Це не просто шматок тканини з візерунками, для більшості – це священний скарб. Одягаю вишиванку не тільки у тематичний день, а й в будні дні. Але роблю це нечасто», – розповідає Вінниця.info вінничанка Ольга.

День вишиванки бере свій початок з ініціативи студентської молоді Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Поштовхом до реалізації ідеї став їхній викладач, який часто одягав вишиту сорочку на пари. У 2006 році студенти запропонували один день року присвячувати українській вишиванці.

Вінниця.info

Теги: День вишиванки свято 
Матеріали по темі