Суспільство

Як вінничанам правильно обрати шкільний портфель. Поради фахівців

26 серпня 2017, 10:10

 До нового нaвчaльного року зaлишилося кiлькa днiв, i бaтьки вже щосили збирaють дiтей до школи. Одним з найважливіших покупок є портфель, якщо його придбати неякісний, у дитини можуть бути проблеми зі спино. Тому фaхiвцi Держпродспоживслужби розробили рекомендaцiї, щодо вибору портфеля або рюкзака для школярiв.

Про це повiдомляє Головне упрaвлiння Держпродспоживслужби у Вiнницькiй облaстi.

Гiгiєнiчнi рекомендацiї щодо вибору портфеля або рюкзака для школярiв

  • Спинка ранцю повинна бути твердою, в iдеалi – ортопедичною. Її ширина не має перевищувати ширину плечей дитини. Лямки повиннi бути широкими, щоб не врiзатися в плечi.

  • Всерединi повинно бути декiлька вiддiлень. Основне – для книг та зошитiв, меншого розмiру – для ручок, олiвцiв, фломастерiв тощо.

  • Матерiал, який використовується для виготовлення верху портфелiв, рюкзакiв, ранцiв, повинен бути легким, мiцним, з водовiдштовхувальним просоченням або покриттям, морозостiйкий, зручний для чищення, яскравого кольору, мати деталi та фурнiтуру зi свiтловiдбивними елементами для безпеки дитини, особливо зимової пори, коли рано сутенiє.

  • Портфелi або рюкзаки можуть бути виготовленими без пiдкладки або з нею. В останньому випадку пiдкладка повинна бути з матерiалу, який легко миється.

  • Рекомендована вага портфеля, ранця – 500-700 г. Бажано, щоб вага пустого портфеля не перевищувала 1 кiлограм.

  • При купiвлi шкiльних портфелiв та рюкзакiв необхiдно запитувати у продавцiв висновок державної санiтарно-епiдемiологiчної експертизи на зазначену продукцiю, в якому визначається сфера застосування та призначення виробу.

  • Однозначно – не потрiбно купувати для пiдручникiв та зошитiв сумку на одне плече. Бо навiть коли дитина користується такою сумкою всього один рiк, порушення постави їй забезпечено.

  • Крiм того, необхiдно пам’ятати, що iснують нормативнi вимоги щодо загальної ваги пiдручникiв iз розрахунку на один навчальний день у комплектi з шкiльним приладдям, без ваги ранця або портфеля.

Вага не повинна перевищувати допустимих гiгiєнiчних норм перенесення учнями на вiдстань до 3 км i складає:

I-II класи – 1,5 - 2,0 кг;

III-IV класи – 2,0 - 2,3 кг;

V-VI класи – 2,3 - 3,0 кг;

VII-VIII класи – 3,0 - 3,5 кг;

IХ-ХI (ХII) класи – 3,5 - 4,5 кг.

Отже, дотримуючись вищевикладених рекомендацiй щодо загальної ваги портфеля (рюкзака, ранця) з пiдручниками та шкiльним приладдям, ми забезпечуємо нашим дiтям здоровий хребет та струнку поставу.

Нагадаємо, ми вже повiдомляли, як вiнничанам обрати якiсну шкiльну форму.

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: дитина портфель 
Матеріали по темі