Суспільство

Як Вінничанам зустріти Новий рік «без пригод»

30 грудня 2010, 13:43

Співробітники правоохоронних органів інформують вінничан як не стати жертвами злодіїв.

Про це повідомляє Департамент звязків з громадскістю УМВС України.

Працівники міліції радять не запрошувати в гості незнайомих людей. Трапляється, що «випадкове» знайомство «близьких душ» закінчується спільним застіллям чи й запрошенням в гості практично незнайомої людини. Як наслідок такої безпечності – гостинні господарі недораховуються майна чи грошей, а то й загалом залишаються обібраними, як липка.

Під час від'їзду потрібно подбати про безпеку свого майна, адже на час  від‘їзду господарів у святкові та вихідні дні, їхні квартири стають об‘єктами злочинних посягань.

Правоохоронці радять не розповідати без потреби малознайомим людям про очікувану подорож, не залишати вдома цінності та гроші, будучи вдома, не відкривати двері незнайомцям і добре думати, перш ніж впустити колядників чи щедрівників. Не можна залишати їх самих в помешканні навіть на нетривалий час. Адже народні звичаї можуть знову таки використати зловмисники, зробивши «розвідку» до Вашої оселі, аби дізнатися наскільки заможні і довірливі господарі і чи можна там буде згодом чимось поживитися, коли хазяїв не буде вдома.

Міліціонери радять не впускати незапрошеного Діда Мороза до своєї оселі. Необхідно критично ставитися і до «раптового» приходу Діда Мороза зі Снігуронькою чи інших казкових персонажів, які є символом Нового року, особливо якщо ви не замовляли привітання. Такі методи теж можуть використовувати вже згадані зловмисники- «розвідники».

Однак, навіть якщо казка завітала до вашої оселі за запрошенням, правоохоронці рекомендують не відкривати навстіж двері першому-ліпшому гостеві. З міркувань власної безпеки необхідно впевнитися, що яскраво вдягнені персонажі прибули саме до вас, є співробітниками тієї фірми, де ви замовляли послугу. Для цього потрібно зв’язатися із контактною особою підприємства та уточнити персональні дані працівника, який направлений за вашою адресою. Не потрібно соромитися перевірити документи, що засвідчують особу прибулих.

Здавна відомо, що надмірна довірливість жертви – то найбільший союзник злодія. Тож правоохоронці попереджають: будьте обачними, не дайте себе скривдити через власну щирість та доброзичливість.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі