Місто

Як вінничани оцінили життя в місті під час п’ятого муніципального опитування

9 грудня 2019, 14:15

За підсумками Всеукраїнського муніципального дослідження, яке проводила Соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту International Republican Institute (IRI), Вінницю вкотре визнали найкомфортнішим містом України.

«Опитування проводилось у 24 обласних центрах України, що не перебувають під контролем російських чи проросійських сил, включаючи Маріуполь та Сєвєродонецьк на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка включала 19200 респондентів.

Це щорічне опитування дає всесторонній аналіз ставлення громадян до органів місцевого самоврядування та надання комунальних послуг», - йдеться в описі результатів опитування.

Як оцінювали різні сфери вінничани.

78% вінничан вважать, що справи у місті, в цілому, йдуть у правильному напрямку. Щодо ситуації в Україні, то таку думку поділяють 52% респондентів. За результатами оцінки напрямку розвитку міста та країни Вінниця посідає другу сходинку, поступаючись Чернігову.

Вінниця розділяє першу сходинку з Житомиром та Івано-Франківськом у рейтингу можливості міст. Індекс складається з 9 показників: вільно висловлювати власні думки, різноманітно проводити дозвілля, вільно реалізовувати свої духовні потреби, вільно пересуватися всіма районами і частинами міста, отримувати якісну освіту,самореалізуватися, включатися у процес формування рішень у місті, займатися підприємницькою діяльністю, отримати достатнього грошей за свою роботу.

Інфраструктура. У порівнянні з 2018 роком вінничани стали біль задоволені дорогами і тротуарами. Без змін залишилася оцінка транспортної інфраструктури та доступу для людей з інвалідністю. Погіршився рівень задоволеності кількістю парковок, станом базарів та закладів торгівлі.

Комунальна сфера. У Вінниці погіршилася оцінка надання послуг водопостачання, каналізації, опалення, збору сміття,. На рівні 2018-го залишився індекс по вуличному освітленню, дворах і прибудинкових територіях.

Гуманітарна сфера. Дитячі садки, школи, університети, технікуми, спортивні і медичні заклади вінничани оцінили, як і рік тому. Показники погіршилися щодо закладів культури.


Інші сфери. Парки та сквери, як і екологічна ситуація втримали показники 2018-го. Краще містяни оцінили розвиток промисловості, однак знизився рівень оцінки роботи поліції.

Щодо рівня відчуття власної безпеки, то у Вінниці цей показник найвищий.

Рівень схвалення діяльності місцевої влади. 70% вінничан задоволені роботою міського голови, 69% - схвалюють міську раду.

В Україні загалом найбільше схвалюють діяльність волонтерів, далі в рейтингу – президент, громадські організації, армія, церква, парламент. Найменша довіра до судів, прокуратури, НАБУ і комунальних підприємств.

Понад 60% опитаних вінничан підтримують економічну інтеграцію України з Європейським Союзом. Приблизно, стільки ж – вступ до НАТО.

Корупцію у Вінниці займає четверту сходинку рейтингу. Більше корупційних випадків фіксують в Чернівцях, Харкові та Одесі.

Вiнниця.info

Теги: Вінниця ВМР опитування  
Матеріали по темі