Суспільство

Як вінничани святкували Водохреща. Фоторепортаж з Вишенського озера

19 січня 2020, 14:46

19 січня православні святкують Водохреща. В цей день люди святять воду у храмах, а також пірнають у крижану ополонку. Вважається, що має магічну силу.

Після ранкового Богослужіння із освячення води, люди цілими сім’ями йдуть до водойми, аби зануритися у воду та «очиститися» від гріхів.

У Вінниці визначили два місця, де можна пірнати в ополонку – Вишенське озеро та водойма біля Олійножирового комбінату (вул. Волошкова, 8). Біля озера на Вишеньці людно. В повітрі смачно пахне смаженим м’ясом, картоплею та овочами на грилі. Перебиває цей запах – пряний глінтвейн, яким пригощають вінничан, щоб ті не замерзли.

Цього року до озера прийшло значно менше людей, в порівнянні з минулим роком. У воду занурювалися як дорослі, так і діти. І хоч надворі «плюсова» температура, біля водойми все ж прохолодно.

«Занурюємося у воду вже протягом семи років. Спочатку були лише з чоловіком, а потім підросли дітки, то тепер всією сім’єю. До цього дня готуємося ретельно – робимо обтирання, приймаємо контрастний душ, щоб не прийти непідготовленим, стрибнути у воду, а потім хворіти. Бо як кажуть в народі, що вода в цей день магічна, то магічна вона лише для тих, хто готується, а не приходить і купається», – каже вінничанка Анастасія.

Також на території біля озера відбулася святково-розважальна програма – співали пісні, танцювали та грали на духових інструментах.

Територію охороняли поліцейські, військовослужбовці та рятувальники.

Зовсім недалеко від дійства, на іншому березі, для себе справжній екстрим влаштували рибалки. І хоч крига зовсім тонка, рибалок це не лякало.

Більше фото в слайдері.

Вінниця.info

Теги: Водохреща ополонка 
Матеріали по темі