Місто

Як виявлятимуть «зайців» у транспорті, коли Вінниця перейде на електронний квиток і валідатори

2 жовтня 2018, 15:19

Через рік у Вінниці планують завершити проект із впровадження електронного квитка. Для цього у громадському транспорті встановлять обладнання, яке дозволить пасажирам розраховуватися за допомогою банківської картки, карти вінничанина або неперсоніфікованої карти.

У салонах розмістять валідатори, які зніматимуть кошти за проїзд. Вінниця планує повністю відмовитися від паперових квитків, але перші кілька років їх друкуватимуть.

«Законом сьогодні передбачено, що оплата на борту транспорту має супроводжуватися квитком. Для того, щоб трохи зменшити навантаження на валідатори, ми лише на других дверях встановлюємо валідатор з друком квитка.

Ті люди, які хочуть отримати квиток, зайдуть на другі двері, розрахуються банківською картою, карткою вінничанина чи неперсоніфікованою картою та отримають квиток. Мешканці можуть користуватися іншими валідаторами, але друку квитка не буде відбуватися», - розповіла 2 жовтня директор «Вінницякартсервіс» Катерина Бабіна.

У вінницькому транспорті діятиме служба контролю, яка виявлятиме так званих «зайців». Працівники матимуть спеціальне обладнання, котре зчитуватиме інформацію з карток.

«Служба контролю матиме спеціальні пристрої. Буде заходити у транспорт і блокувати валідатори. Говоритимуть: «Будь ласка, надайте свою картку». Її прикладуть до свого обладнання – і відобразиться час останньої оплаченої поїздки.

Якщо ми говоримо про контроль банківської карти, то валідатор запам’ятовує останні чотири цифри. Їх і звірятимуть. Ми не використовуємо персональні дані власника карти.

Мешканці міста, звичайно, зможуть зайти на сайт «Вінницякартсервіс», який допомагатиме поповнити картки і споглядати статистику своїх поїздок. Тому сьогодні взагалі немає ніякої потреби у паперовому квитку», - говорить Катерина Бабіна.

Зазначимо, що тестові поїздки з електронним квитком відбудуться в квітні-травні. Тоді й надійдуть у продаж картки.

Нагадаємо, що  шість років тому Вінниця розпочала велику транспортну революцію. Тоді в місті скоротили кількість приватних маршруток та змінили їх роль – підвезення до муніципального транспорту, а не дублювання однакових рейсів. Така реформа далася обласному центру нелегко (були мітинги й протести), але сьогодні вінницьку транспортну систему називають найкращою в країні.

Наступним кроком реформи стане впровадження електронного квитка, що дозволить здійснювати проїзд в автобусах, трамваях, тролейбусах та маршрутках. На втілення проекту знадобиться 6,5 мільйонів євро. 5,5 мільйонів євро - кредитні кошти, які місто отримає від Європейського банку розвитку та інвестицій, ще один мільйон – за мерією.

Детальніше читайте ТУТ.

Раніше ми писали, що у Вінниці підписали меморандум про співпрацю з «Віза». Це дозволить розраховуватися за проїзд за допомогою банківської карти. 

Вінниця.info

Теги: транспорт 
Матеріали по темі