Суспільство

Як виглядав центр Вінниці у минулому столітті. Унікальні фото

9 грудня 2021, 14:51

Вінниця з одного боку – невелике сучасне місто, яке вабить туристів, інвесторів. З іншого – кожна стара вулиця – це історія, що завмерла в часі й просторі. Сьогодні в місті мирно вживаються сучасне і старожитнє, мова йде про будинки, що на Соборній. Вони ніби доповнюють одне одного, прокладаючи місточок з минулого в майбутнє.

Побачити місто у минулому ми можемо на фото. Кожна світлина – така собі друкована машина часу. Кожен може порівняти, що змінилося за 100, 50 років.

Редакція Вінниця.info пропонує своїм читачам порівняти, як змінилися деякі будинки у центрі Вінниці.

Будинок на вул. Леніна (нині Соборна), зруйнований у зв’язку зі спорудженням Центрального поштамту, відкритого у 1965 році. У 19 столітті тут була цукерня Дювре з винним погребом і більярдом. Світлина 1956 року.

Інформація з книги Наталії Кушки «Ференц Ліст на Вінниччині». «Колись легендарний угорський піаніст і композитор виступав саме у цій будівлі. Цукерня славилася своїми тістечками і вишуканими винами на все Поділля. Мала не лише зал з роялем, але й вітальню з більярдними столами і була місцем відпочинку для заможних людей і офіцерів. Мова йде про 1840-1850 роки. Будівля простояла майже до кінця 1950 років».

Вулиця Леніна, праворуч – парафіяльний костьол. Поштова листівка, кінець 1920-х років.

Вулиця Верхньо-Громадянська (нині Визволення). Колишні заїжджі двори. На вивісках назви «Шапочка», «Голярня Н. Шторчинській», «Харьковская гостинница. Манус Гилилевич Акивис», 1927 рік.

Вулиця Леніна (нині Соборна), спуск до мосту на о. Кемпу. Близько 1933 рік.

Вулиця Леніна (нині Соборна). Ліворуч – кінотеатр ім. М. Коцюбинського, близько 1930 рік.


Будівництво Центрального Універмагу.

Вулиця Леніна (нині Соборна). Праворуч – Держбанк, їдальня і поліклініка Українського Червоного Хреста.

Перші дні окупації Вінниці. Вулиця Леніна (нині Соборна) невдовзі перейменована в Український проспект, 24 липня 1941 рік.


Штадткомісаріат на розі Українського проспекту і вулиці Північної (нині Соборна і Театральна), 1942 рік.


Перехрестя вулиць Леніна (нині Соборна) і Козицького (нині Оводова), зруйнований готель «Савой», 1944 рік. Нині у приміщенні колишнього готелю – Сьомий апеляційний адміністративний суд.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, Ірина Юшко, архівні фото – з книги «Вінниця у спогадах»

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фотофакт унікальні фото 
Матеріали по темі