Місто

Як змінився вінницький «Париж» за півстоліття. Фотофакт

12 листопада 2015, 14:18

 Вінниця у розрізі часу. ВИННИЦА.info продовжує фотопроект, в якому порівнює минулий і сучасний вигляд подільської перлини. Сьогодні ми розповімо про те, як змінився вінницький «Париж».

Сучасний майдан Небесної Сотні отримав свою назву у лютому 2014 року після Революції Гідності. Саме там зібрався перший «Євромайдан» з активістами, які виступили проти «режиму Януковича». Тоді це була площа Театральна, яку містяни називають «Парижем».

«Зустрінемось на Парижі»: так домовлялись про побачення наші батьки більше 30 років тому.

До того ,як стати Театральною, в 1992 році, вулиця називалась Дзержинського, а на початку ХХ століття Театральна була Катеринівською.

І зовсім не довго: протягом 1941-1944 року Театральна носила ім’я Івана Мазепи.

Як змінювався майдан Небесної Сотні за останні майже півстоліття:

1970-ті роки 

 

2012 рік

 2013 рік

2014 рік

2015 рік

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про унікальні архівні знімки Вінницької арки і шпиля, показали Вінницькі «Кумбари» та особняк купця Олександра КумбаріАрхів, а також ми розкрили історію центра міста – вулиці Соборної та причину закриття трамвайного депо на Першотравневій.  Дослідили історію легендарної вінницької вежі. І про той час, коли через остів ходили трамваї. Про незвичайний готель у центрі міста, який зник через катакомби.

ВИННИЦА.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця фото 
Матеріали по темі