Місто

Як змінилась вінницька ялинка за 11 років і коли стала «рекордсменкою». Фото

5 січня 2022, 16:34

Останні десятиліття головну ялинку Вінниці встановлюють у центральному парку навпроти літнього театру. Раніше новорічне дерево прикрашали на площі по вулиці Леніна, нині Соборна, де міська рада, навпроти «Книжки» і навіть на площі «Ліверпуль».

В 2010 році відкриття ялинки святкували 29 грудня святковою ходою Дідів Морозів, Снігуроньок та символів року - Котів та Кролика. Ялинку прикрашали трьома тисячами кольорових іграшок, частину з яких робили вінничани.

2011 рік. Ялинку відкривали 25 грудня біля Літнього театру, а на Майдані Незалежності встановили 20 льодових скульптур.

У 2012 році ялинку відкрили на День Святого Миколая 19 грудня, а на Європейській площі, на той час біля Магіцентру, відкрили Різдвяний ярмарок.

В 2013 році ялинка традиційно була прикрашена трьома тисячами іграшок. Наступного дня цього року депутати прийняли одне з важливих рішень – прийняти у власність міста з обласної ради аеропорт «Вінниця».

У 2014 році на відкритті ялинки виступав гурт «Тар-Так» з фронтменом Олександром Положинським.

У 2015 році на ялинці виступали Олександр Онуфрійчук та Ольга Мельник. А також спеціальний гість – Амадор Лопес з гуртом «Румберос».

У 2016 році ялинка змінилась. Її встановили на нову металеву конструкцію, що обертається і придбали майже 4 тисячі нових іграшок, з яких 1300 - ручної роботи, Також купили 200 штук світлодіодних гірлянд для ялинок.

У 2017 на відкриття ялинки виступав гурт «СКAЙ».

2018 рік вінницька ялинка стала другою в Україні за висотою, поступившись лише Харкову. Блакитні сніжинки на дереві замінили червоними квітами.

2019 рік. Вінницьку ялинку внесли до Книги рекордів України, як: «найвища і не маючи аналогів в Україні – металоконструкція у формі новорічної ялинки». Офіційний представник від Криги рекордів зазначив, що вінницька ялинка, яка обертається навколо своєї осі, має висоту 29 метрів, довжину по нижньому діаметру – 16 метрів, а вага складає аж понад 75 тонн. На відкритті виступали відомі вінницькі гурти «Sun Rise» та «GRANGE BAND».

2020 рік. Вперше не було масових новорічних святкуваня через епідемію коронавірусу. Вперше не прикрашали головну ялинку і не проводили Різдвяних ярмарків.

2021 рік. Вперше біля ялинки облаштували "Зимове містечко" з ковзанкою під відкритим небом, ярмаркою і гіркою.


Новини в зручному форматі в нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: ялинка у Вінниці 
Матеріали по темі