Місто

Як зміниться район колишнього м’ясокомбінату у Вінниці: 2 торгових центри, перенесення трамвайних колій та нові будинки

10 лютого 2020, 17:36

У Вінниці планують велику реконструкцію території, обмеженої вулицею Академіка Янгеля , площею Привокзальною, залізничними коліями та вулицею Євгенія Пікуса. Наразі визначили два етапи реалізації задуму, на втілення яких знадобиться 5 та 20 років. Зокрема, в районі залізничного вокзалу збудують два торгових центри, чотири шестиповерхівки і зелені території. Також проектують повернення трамвайних колій на проспект Коцюбинського з облаштуванням розворотного кільця на площі Привокзальній. У планах – створення нових парковок.

В кінці січня відбулися громадські слухання, під час яких місцевим жителям представили стратегію перетворення колишнього промислового мікрорайону м’ясокомбінату.

Начальник відділу просторового розвитку департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Юрій Самойленко розповів, що одним із основних напрямків розвитку міста є напрямок від вокзальної площі на північ вздовж вулиці Батозької. На мапі видно, що вокзальна площа є транспортним ХАБом міста, там присутні усі види транспорту. Територія колишнього м’ясокомбінату була занедбана. З іншого боку вулиці Батозької знаходяться значні промислові території, на яких сьогодні не працюють та використання яких нераціональне. Поступово проходить винесення промислових територій з центральних, житлових районів на периферію.

«Розробляючи містобудівну документацію і реалізуючи інвестиційні проекти з будівництва мосту, ревіталізації промислових територій, будівництва багатоповерхових будинків вздовж цієї вулиці, ми програмуємо збільшення вартості землі та нерухомого майна на цих територіях. Як наслідок – ці території стануть привабливими для інвесторів», - сказав посадовець.

Начальник проектно-вишукувального відділу КП «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» Олександр Галіборода зазначив, що детальний план території пов’язали із майбутнім шляхопроводом, який з’єднає мікрорайони Замості і Тяжилів. Реконструкція вулиці Батозької буде здійснена із перенесення і відновленням трамвайного полотна і трамвайних колій. На території колишнього м’ясокомбінату планується будівництво торгового, а також багатофункціонального торгово-розважального центрів. Торговий центр – одноповерхова будівля площею 2,7 га (Епіцентр), двоповерховий торгово-розважальний центр площею 2,7 га. Планується реконструкція площі Привокзальної, розворотне кільце буде перенесено на площу і ув’язане із майбутнім трамваєм на проспекту Коцюбинського. Пропонується продовжити вул. Є.Пікуса, з’єднати її з вулицею А.Янгеля, щоб розвантажити сусідні вулиці та оптимізувати рух даною частиною Замостя. У перспективі – продовження вулиці Героїв Крут із виходом на вулицю Батозьку. Внутрішньоквартальні проїзди залишаються по вулиці П.Запорожця, а також біля торгового центру «Квартал».


Також планується будівництво багаторівневого 4-поверхового паркінгу на 700 паркомісць на місці розворотного кільця для того, щоб забезпечити і залізничний вокзал, і промислові території, розвантажити проспект Коцюбинського від наявного паркування.

Планується будівництво чотирьох 6-поверхових житлових будинків за спортивним комплексом «Нокаут» і новим муніципальним житловим будинком на території існуючих складів.

Щодо етапів освоєння даної території, східна частина від 5 до 7 років, західна частина на перспективний період до 20 років.

На площі Привокзальній планується облаштування двох трамвайних колій, якими можна їздити по колу. Друга лінія – зона зупинки тролейбусів, третя лінія – зона зупинки автобусів, четверта лінія – зона зупинки маршрутних таксі та парковка на 20 паркомісць, зона для міжміських та приміських автобусів.

У багатофункціональному торгово-розважальному центрі буде розташовано 1120 парковок у підземному паркінгу. Вантажний транспорт планується пустити по вулиці Батозькій зверху від окружної дороги на вулицю А.Янгеля, між м’ясокомбінатом і хімзаводом, дворовою територією виробничої зони. Трамвайні колії будуть реконструйовані, передбачається їх перенесення ближче до торгового центру.

«Трамвайні колії будуть переноситися десь приблизно на 4 метри. На вулиці Батозькій буде облаштовано так званий «оксамитовий шлях» на плитах, буде тихіше і не буде вібрації», - пояснив директор департаменту капітального будівництва Вінницької міської ради Ігор Кравець.

Під час громадських слухань вирішили: рекомендували погодити містобудівну документацію «Детального плану території, обмеженої вулицею Академіка Янгеля, площею Привокзальною, залізничними коліями та мережею промислових територій в створі вулиці Єввгенія Пікуса», за умови врахування зауважень та пропозицій, висловлених під час громадських слухань.

Пропозиції громадян, які були присутні на громадських слуханнях

  • Щоб вікна новобудов не впиралися у вікна вже існуючих будинків.
  • Розглянути можливість перенесення приміщення підприємства «Реквієм» подалі від житлових будинків.
  • Жителі будинку №3 по вулиці Петра Запорожця просять модернізувати їх висотку, бо вона знаходиться в аварійному стані.
  • Заборонити рух вантажних транспортних засобів у дворі за адресою вулиця Петра Запорожця,4.


Читайте також: Територія базар-вокзал. Чим Вінниця зустрічає туристів і гостей міста. Фоторепортаж

Вiнниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: реконструкція залізничний вокзал  
Матеріали по темі