Суспільство

Як зробити каналізацію в приватному будинку своїми руками - установка та облаштування

18 червня 2021, 13:48

Каналізація в приватному будинку має складний пристрій, щоб вона правильно функціонувала, слід провести попередні розрахунки, встановити труби для каналізації та зробити підключення до системи загальної каналізації. До початку установки важливо розуміти схему, глибину укладання та особливості монтажу труб.

Розрахунки при створенні проєкту каналізації для будинку

Згідно з проведеними розрахунками буде проводитися установка складових конструкції. Для того, щоб результат відповідав нормативній документації, треба звернути увагу на деякі нюанси:

 1. До початку робіт слід визначити точки монтажу санітарно-технічних вузлів в будинку відповідно до правил. Потім створюється проєкт варіантів їх підключення до загальної каналізації.
 2. Наступний крок - вибір методу, за допомогою якого буде проводитися відведення використаних вод. Є два найбільш часто використовуваних способів: напірний і самопливний. Найчастіше перевага віддається самопливному варіанту, через невелику вартість монтажу. Але цей варіант вимагає більш докладних розрахунків кутів монтажу трубопроводу.
 3. Кут ухилу, з яким планується закладка труб. Цей показник змінюється в залежності від товщини й підганяючих метрів. Наприклад, труби для каналізації товщиною 5 см необхідно нахиляти на 2,5-3 см на кожному метрі установки https://storgom.ua/kanalizacionnye-ustanovki, а трубу товщиною 10 см - на 2 см.
 4. Для визначення необхідної товщини трубопроводу слід враховувати специфіку санітарно-технічних пристроїв.
 5. Кінцевим етапом створення розрахунків є вибір місця, де буде проводитися установка стояків і труб.
 6. При розробці проєкту бажано знизити кількість кутових з'єднань для зниження можливостей засмічення труб.

Особливості монтажу зовнішніх частин

Ключовими правилами установки зовнішньої частини системи каналізації є:

 • вигрібна яма, яка повинна розміщуватися не ближче 15 метрів від фундаменту будинку;
 • переливний колодязь повинен знаходитися на відстані не менше ніж на 12 метрів від будівлі;
 • очисні системи допустимо розташовувати на 5 метрів від будинку і більше;
 • станція очищення використовуваних вод повинна знаходитися не ближче 3 метрів від будинку.

Система каналізації в приватному будинку своїми руками: пристрій

Як правильно зробити каналізацію? Щоб встановити каналізацію в будинку в найкоротші терміни, не втративши якості, під рукою потрібно мати весь необхідний інструментарій і витратний матеріал. Для обробки труб та їх установки, потрібно мати підрізну трубу для пластику. Оскільки розмір куплених труб може виявитися занадто великим, для того, щоб зробити прокладку в певних місцях, треба проводити обрізку спеціальним інструментом. Добре ріжучий ніж необхідний для створення фасок на кінцях труб, а також для видалення задирок на місцях зрізу. Щоб трубопровід не підтікав, потрібно придбати гумові ущільнювачі.

До початку установки труб необхідно зробити проріз певної довжини (кут 90 градусів) на виробі. Це буде менше відволікати в процесі їх монтажу та допоможе закінчити установку всієї каналізаційної системи в найкоротший термін.

Монтаж внутрішньої каналізації

При правильному проєктуванні, укладання елементів каналізаційної системи пройде без особливих труднощів. Спочатку закріплюють стояки виходячи з плану проєкт (розташування і кількість). Потім закладають підвідний трубопровід у відповідному порядку:

 • до унітазів;
 • до раковин;
 • до проточних бокових відгалужень.

Остаточним етапом установки є монтаж санітарно-технічних пристроїв до сифонів. Потім проводяться інші ремонтні роботи. Наприклад, в модульному будинку нема потреби проводити описані розрахунки й особисто здійснювати закладку труб. Така технологія будівництва житлових будинків передбачає підвищену заводську комплектацію. Це означає, що трубопровід монтується всередині будівлі під час зведення його блоків або на самій ділянці. У цьому випадку дані роботи виконує команда фахівців. Система каналізації в каркасному будинку - нескладний процес і не позначається на термінах будівництва. Установка даної комунікації включається в ціну модульної споруди та може бути проведена на вимогу покупця.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: storgom будівництво монтаж 
Матеріали по темі