Новини компаній

Які бувають види бенчмаркінгу?

13 липня 2021, 16:15

Будь-сайт, що надає послуги або товари, зараз існує в умовах серйозної конкуренції. Щоб в ній виживати, необхідно постійно вдосконалюватися: усувати помилки і покращувати ті показники, які можна поліпшити. Для цього придумано багато інструментів. Один з них — бенчмаркінг (benchmarking).

Що таке бенчмаркінг
Якщо дуже коротко, то під цим терміном мається на увазі порівняльний аналіз однорідних показників двох компаній. Причому фірма, яка ініціює цей процес, бере за зразок більш сильного і успішного конкурента — по суті, вибирає собі орієнтир для того рівня, якого хотілося б досягти. Детально про це можна почитати за посиланням https://www.interkassa.com/blog/chto-takoe-benchmarking-i-kak-ego-primenyat-dlya-internet-magazina/.

Види бенчмаркінгу і їх особливості
Виділяють два основних види цього інструменту: внутрішній і зовнішній. Під внутрішнім бенчмаркингом розуміється такий аналіз, в якому порівнюються різні підрозділи однієї компанії. Це актуально для великих фірм або навіть корпорацій, де є відділи зі схожими завданнями, але різними результатами. Яскравий приклад — компанія, яка володіє декількома марками однотипної продукції (косметика, солодощі). Якщо в однієї марки товар продається краще, то інша може використовувати такий аналіз для корекції своїх показників.

Зовнішній бенчмаркінг
При такому форматі аналіз проводиться саме з іншою компанією-конкурентом, яка більш сильна і впевнено почуває себе на ринку. У цього варіанту також є підвиди:

  • Конкурентний. Для порівняння необов'язково брати конкурента, що працює на тому ж рівні і з тими ж технологіями. Наприклад, відносно невелика фабрика взуття може орієнтуватися на кого-небудь зі світових лідерів, намагаючись почерпнути з аналізу максимум корисних для себе інструментів.
  • Функціональний. В даному випадку вибирається конкурент з тими ж принципами роботи. Враховується розмір компанії, тип продукту, географія цільової аудиторії. Чим більше збігів за ключовими характеристиками — тем краще.
  • Загальний. Тут мова йде не про конкретний напрямок роботи, а про ті інструменти, які в принципі можна взяти в інших компаній — навіть якщо вони продають інші послуги і товари. Наприклад, предметом вивчення може стати корпоративна культура, особливості роботи з командою або навчання співробітників.

Складність зовнішнього бенчмаркінгу в тому, що в цій сфері дуже багато закритої і конфіденційної інформації, до якої не завжди можна отримати доступ. Але тим цінніше стає більш повний і детальний аналіз, коли вдається отримати і порівняти певні відомості.

Якщо ви хочете дізнатися про цей інструмент докладніше, обов'язково вивчіть статтю в блозі Interkassa.

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: бенчмаркінг Interkassa 
Матеріали по темі