27 берез. 2020 17:13

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:52
Місто
0

118

0

Які торгові заклади Вінниці працюватимуть на час карантину, а які ‒ ні

Які торгові заклади Вінниці працюватимуть на час карантину, а які ‒ ні

Перелік


Які торгові заклади Вінниці працюватимуть на час карантину, а які ‒ ні

На сьогодні, згідно із постановою Уряду від 25 березня 2020 р. № 239, на час карантину, який в Україні продовжили до 24 квітня, дозволена торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Працюватимуть також магазини з насінням, пестицидами, агрохімікатами – відповідні рішення ухвалила сьогодні на своєму засіданні міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Вінниці.

Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.

Не працюватимуть

До 24 квітня, як і від початку карантину, не працюватимуть промислові ринки. Роботу також не продовжуватимуть: заклади громадського харчування, зокрема, ресторани, кафе, бари, клуби, паби, їдальні закладів швидкого харчування, місця приготування їжі у малих архітектурних формах та на автозаправних станціях, місця продажу алкогольних та безалкогольних напоїв (в тому числі кави, чаю) на розлив у торгівельних закладах та поза їх межами.

Зачинені й торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, дискотеки, фітнес-центри, тренажерні зали, басейни, спортивні майданчики та стадіони, зоопарки, водні парки, парки атракціонів, заклади культури, торговельного і побутового обслуговування населення (в тому числі перукарні).

Працюватимуть

Як і до цього, в період карантину працюватимуть заклади торгівлі продуктами харчування, а також ринки продовольчої групи товарів (за виключенням продуктів, які не підлягають термічній обробці - молочних продуктів без заводської упаковки)

Будуть також працювати заклади торгівлі пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами (зоомагазини, ветеринарні аптеки), кормами. Відкриті будуть також магазини з пестицидами та агрохімікатами, насінням і садибним матеріалом, засобами зв’язку, ритуальними товарами, пресою та проїзними квитками.

Вони будуть працювати винятково за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів, реалізації продуктів харчування в фасованому та ізольованому вигляді, маркування місць перебування відвідувачів для забезпечення дотримання ними безпечних (санітарних) відстаней.

Працюватимуть й установи та заклади по провадженню банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів. А також – технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку. Але також – лише за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Зможуть надавати послуги населенню й заклади торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування, продажу квітів та комплектуючих до автомобільної, побутової та іншої техніки – але виключно через адресну доставку замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту та дотримання санітарних та протиепідемічних заходів.

Під час засідання комісії директора департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук запропонувала змінити вимоги щодо кількості відвідувачів продуктових ринків: «Враховуючи, що підприємства, які здійснюють торгівлю дозволеним групами товарів, мають різні площі торгівельних залів – ми пропонуємо визначити кількість осіб, що одночасно знаходяться у приміщенні, не більше однієї людини на 10 квадратних метрів. Тому що торгівельні зали один може бути сорок метрів, а інший – 400, а двадцять осіб на площу наприклад 1200 квадратних метрів, це мало людей». Дану пропозицію члени комісії підтримали.

Нагадаємо, на Вінниччині спеціалісти Держпродспоживслужби зафіксували понад 5 тисяч порушень протиепідемічних заходів.

Вінниця.info