Суспільство

“Якщо людина роками працює на землі, - вона повинна мати право її придбати”, - Геннадій Мазур

13 травня 2019, 12:24

Україна має одну з найбільш родючих земель у світі. Проте не всі громадяни мають рівний доступ до національного багатства. Державна політика повинна захищати право селян на свою землю, а не інтереси великих агрохолдингів. За дрібними та середніми сільськими господарствами - майбутнє українського села.

Мораторій на продаж землі має бути продовжений, поки не створені законодавчі умови, які захищатимуть сільськогосподарську землю, вважає депутат Вінницької обласної ради Геннадій Мазур.

"Якщо людина хоче продати пай, вона повинна мати право це зробити. Монополію на викуп повинна мати держава. Але тільки при правильній грошовій оцінці землі. Потім цю землю на прозорих та конкурентних умовах можна взяти в оренду", - додав депутат обласної ради.

Геннадій Федорович передбачає, що у майбутньому в Україні може запрацювати французька модель розподілу землі. Йдеться про надання ексклюзивного права на придбання паїв тими, хто багато років їх обробляв.

Крім того, до сьогодні державою не створені страхові фонди, які страхують кредити, а в аграріїв немає можливості брати їх під низький відсоток.

“Потрібно змінювати кредитну політику. Зменшити відсоткову ставку з 20% до 3-5%. Запровадити єдиний податок на гектар землі та детінізувати системи обробітки земельної ділянки. Створити спеціальні програми, щодо виведення нашої готової агропродукції на світові ринки збуту та захист місцевого виробника”, - за словами Геннадія Мазура це саме ті кроки, як приведуть до створення рівних умов розвитку малого та середнього селянського господарства та фермерства.

Це дасть значний поштовх економіці та зацікавить молодь залишатись та працювати на своїй землі, а не шукати щастя за кордоном.

Теги: земля облрада Геннадій Мазур 
Матеріали по темі