Суспільство

Яку рибу заборонено ловити на Вінниччині і скільки за це штрафують. Фото

4 лютого 2020, 15:37

На Вінниччині рибалки можуть упіймати 12 видів риб, які занесені до Червоної книги України через загрозу свого зникнення. За такий вилов громадянам доведуться впалити штрафи – від 74 гривень до 48 тисяч гривень за одну рибину.

Про це повідомляє Вінницький рибоохоронний патруль.

«Види риб, інших водних біоресурсів, які занесені до Червоної книги України, заборонено ловити Правилами любительського і спортивного рибальства, Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Відповідальність за незаконний вилов червонокнижних видів визначена ст. 90 КУпАП, якою встановлено розмір штрафу на порушників правил рибальства: від 340 до 510 грн з конфіскацією незаконно добутого», - зазначають у патрулі.

Крім сплати штрафу, порушники правил рибальства повинні відшкодувати завдані збитки за таксами. Постановою КМУ № 1030 від 07.11.2012 встановлено розмір таких такс (в розрахунку за кожний екземпляр червонокнижної риби, незалежно від її розміру).

Штрафи за вилов червонокнижних видів риби у Вінницькій області:

48 000 грн. – стерлядь прісноводна;

10 000 грн. – вирезуб причорноморський;

660 грн. – бистрянка російська;

348 грн. – йорж смугастий;

330 грн. – карась золотий (звичайний), марена дунайсько-дністровська, марена звичайна, минь річковий (рос. «налим»), ялець звичайний (рос. «елец»);

246 грн. – чоп великий (звичайний), чоп малий;

165 грн. – йорж носар;

74 грн. – мінога українська;

820 грн. – марена дніпровська.

Незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, – карається згідно із ст. 249 ККУ штрафом від 1 700 до 3 400 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років.


Нагадаємо, що у Могилів-Подільському районі затримали рибалку, що впіймав вирезуба причорноморського. Риба занесена до Червоної книги України. За це порушник має сплатити 10 000 гривень збитків.

У Немирівському районі до сіток браконьєрів потрапила рідкісна риба стерлядь.

Вiнниця.info, фото - рибоохоронного патруля

Теги: риба водойма Південний Буг рибоохоронний патруль  
Матеріали по темі