Політика

Яким буде склад майбутнього Кабінету міністрів Дениса Шмигаля

4 березня 2020, 13:16

Фракція «Слуга народу» погодила відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Таку пропозицію зробив президент Зеленський на засіданні фракції у парламенті 3 березня.

На місце Гончарука планують призначити Дениса Шмигаля, віцепрем'єра із розвитку громад та територій, який раніше був на посаді голови Івано-Франківської ОДА та працював у приватних компаніях.

Було також представлено кандидатів, які можуть замінити деяких міністрів в уряді. Хто є хто в уряді Шмигаля – ЗМІ розповіли цікаві факти про нових міністрів.

Про це пише Українська правда.

Денис Шмигаль, 44 роки – Прем’єр-міністр.

До призначення на посаду працював віце-прем’єром – міністром із розвитку громад та територій.

Олег Коростельов, 70 років – Віцепрем’єр-міністр з питань оборонно-промислового комплексу.

Очолює Державне Київське конструкторське бюро «Луч», яке займається розробкою систем контролю та діагностики спеціальної авіаційної техніки.

Коростельов народився у Кіровограді. Закінчив Київський інститут інженерів цивільної авіації за спеціальністю «Електронні обчислювальні машини». Працював інженером у виробничо-технічному об’єднанні «Октава». У 1978 році перейшов у бюро «Луч», а у 2003 році став його генеральним конструктором та за сумісництвом гендиректором.

За минулий рік задекларував більше 10 мільйонів гривень зарплати. Є власником 26 об’єктів авторського права з військової сфери, серед яких є кілька «секретних винаходів».

Марина Лазебна, 44 роки (?) – Міністр соціальної політики.

Родом з Київщини. Освіту за фахом «економіст-менеджер» здобула у Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка. Лазебна на держслужбі з початку 2000 року. Спочатку працювала у міністерстві економіки заступником начальника відділу пенсійної реформи та з питань європейської інтеграції України.

У 2003 – 2011 роках опікувалась соцполітикою та працею у секретаріаті Кабміну. Потім до 2013 року була помічником міністра, очолювала департамент праці та зайнятості мінсоцполітики.

У 2013 році Лазебна очолила Державну службу зайнятості і працювала там до ліквідації відомства у березні 2014 року.

Після того чиновниця залишила держслужбу. Вона зареєструвала ФОП на «консультування з питань комерційної діяльності й керування№. У 2018 році жінка задекларувала 799 355 гривень доходу. Значиться серед засновників ГО «Новий соціальний вибір» та «Соціальний порядок».

Минулого року Лазебна вирішила повернутись у державний сектор. Вона виграла конкурс на очільника нової Державної соціальної служби, старт якої запланований на цей рік.

В останні дні каденції уряд Володимира Гройсмана призначив Лазебну на посаду. Але вже за півтора місяця – на початку жовтня, її звільнили «за власним бажанням».

Сергій Бессараб, 64 роки – Міністр у справах ветеранів.

Бессараб родом з Дніпропетровщини. З моменту завершення навчання і дотепер – на військовій службі. До війни обіймав різні керівні посади, в тому числі, у 2000-х очолював територіальне управління «Північ», за часів Януковича – був першим заступником командувача сухопутних військ.

У 2014 році був звільнений в рамках люстрації. Однак пізніше у закон внесли зміни, дозволивши президенту залишати на посадах «цінних» військових. Тоді Бессараб повернувся на службу.

З 2015 року – заступник начальника Генштабу Збройних Сил.

Роман Жуковський, 42 роки – Міністр економіки.

Станом на початок березня Роман Жуковський працював стратегічним радником Світового банку. Перед тим впродовж кількох років був заступником виконавчого директора Світового банку і курував групу країн, до якої входить Україна.

Освіту здобув у Київському національному економічному університеті, після чого отримав МВА у Бізнес-школі Бута при Університеті Чикаго.

Кар’єру в Україні починав у банківському секторі на різних посадах в «Укрсоцбанку». У 2003-2005 роках працював у московській філії банку. З осені 2005 року перейшов працювати в Мінекономіки, очолював департамент фінансової політики. На цю роботу його запросив Арсеній Яценюк, який саме тоді рік працював міністром економіки.

Разом з Яценюком восени 2006 року Жуковський перйшов у Секретаріат президента Віктора Ющенка, де Арсеній Петрович став першим заступником глави, а Жуковський очолив головну службу соціально-економічного розвитку. Вона займалась аналізом роботи Кабінету міністрів і Нацбанку і генерувала основні засади економічної політики Ющенка.

Був членом наглядових рад в «Укртелекомі», «Нафтогазі», «Ощадбанку» та «Укрексімбанку». Брав участь у переговорах з МВФ.

У 2014-2015 роках Жуковський брав участь у переговорах з Кабміном Яценюка щодо налагодження співпраці у кризові часи після Революції Гідності, наслідком якої стала кількамільярдна програма допомоги Світового банку Україні.

Ілля Ємець, 64 роки – Міністр охорони здоров’я.

Один із найвідоміших українських лікарів, Ілля Ємець народився у Воркуті у багатодітній українській родині. У 1979 році він закінчив Київський медичний інститут за спеціальністю «хірургія». 23 роки пропрацював з Миколою Амосовим. На початку 90-х Ємець отримав ліцензії на ведення медичної практики в Австралії, Канаді та Франції. До 1998 року працював дитячим кардіохірургом у головних центрах кардіохірургії цих країн.

Повернувшись із-за кордону, Ємець захистив докторську дисертацію. А через рік очолив Центр дитячої кардіології та кардіохірургії.

Ємець першим в Україні почав успішно оперувати немовлят зі складними вадами серця, впроваджувати в практику пластичні операції на клапанах серця без використання штучних протезів. Зробив три операції з пересадки серця. У Ємця є досвід роботи в уряді – він очолював МОЗ України за часів прем’єрства Миколи Азарова. Ємець не підпадає під дію закону про люстрацію, оскільки займав посаду міністра менше одного року.

Ємець увійшов до складу робочої групи, яка має проаналізувати хід реформи української медицини, яку впроваджувала Уляна Супрун.

Олексій Резніков, 53 роки – Віцепрем‘єр, міністр реінтеграції.

Народився у Львові, закінчив юридичний факультет Львівського державного університету ім. І.Франка До того, як здобути правничий диплом, працював фрезерувальником, токарем, санітаром. Після – очолював брокерську фірму, отримав статус адвоката.

Резніков – іменитий юрист із багаторічним досвідом. З 2000 року він був спочатку партнером відомої адвокатської компанії «Правіс». Потім працював у ще кількох фірмах, в які об’єднувалась «Правіс»: був партнер «Магістр і партнери», керівником департаменту вирішення спорів та головним юрисконсультом «ЄПАП».

Два рази Резніков проходив до Київської міської ради: у 2008 році із «Блоком Катеринчука», у 2014 – з партією «Удар» Віталія Кличка. Був заступником міського голови Віталія Кличка. Два роки юрист входив до складу Вищої ради юстиції, куди його призначили від з'їзду адвокатів.

У вересні 2019 року Резніков став представником України у Мінській групі і був одним із дієвих членів української делегації на зустрічі «Нормандської четвірки» у Парижі.

Олексій Чернишов, 42 роки – Міністр розвитку громад та територій.

Прізвище Чернишова одне з небагатьох у списку новопризначених міністрів, яке не виринуло нізвідки. Народився у Харкові. З кінця жовтня 2019 року очолює Київську державну адміністрацію, де змінив Михайла Бно-Айріяна, який пробув на посаді трохи більше 100 днів.

Як розповідає сам Чернишов, на посаду в ОДА його запросив перший заступник глави Офісу президента Сергій Трофимов, який відповідає за регіональну політику:

Чернишов – відомий харківський бізнесмен та інвестор. Навчався в Харківському гуманітарному університеті Народна українська академія. Закінчив Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого.

Пройшов професійний курс за стандартами міжнародного Інституту Project Management Institute на базі американської енергетичної компанії «Westinghouse».

Розпочав кар'єру в IT галузі, в компанії Telesens, яка розробляла системні програмні продукти для телекомунікаційного бізнесу. Згодом разом із партнерами придбав українську частину групи.

У 2000-их починає співпрацювати з концерном АВЕК, засновником якого є чинний депутат від «Опозиційної платформи – За життя! та відомий бізнесмен Олександр Фельдман. В компанії спочатку стає віцепрезидентом з розвитку, а потім й президентом концерну та всієї групи АВЕК.

У 2014 році заснував інвестиційну компанію VI2 Partners, яка в 2017 році купила 20% акцій мережі супермаркетів «Фуршет» у французького оператора Auchan Group Ашан Україна. Сума угоди не розголошувалася.

Ігор Уманський, 45 років – міністр фінансів.

Ігор Уманський – економіст та фінансист з великим стажем. Закінчив Київський національний економічний університет, кандидат економічних наук.

За більше ніж 20 років державної служби працював у багатьох фінансових відомствах країни. З 2000 по 2003 рік займав різні посади у міністерстві економіки в урядах Віктора Ющенка, Анатолія Кінаха та першого уряду Віктора Януковича. Був директором одного з департаментів Нацбанку України. Пізніше – заступником голови правління «Укртранснафти».

З січня 2008 по березень 2010 року – перший заступник міністра фінансів України Віктора Пинзеника. Після відставки Пинзеника виконував обов'язки міністра фінансів у другому уряді Юлії Тимошенко.

Уманський запам'ятався як один з фронтменів Кабміну Юлії Тимошенко. Він регулярно виступав перед ЗМІ, «відмиваючи» дії уряду. Незважаючи на палку підтримку прем’єрки та активну участь у перемовинах з МВФ, тоді 34-річному фінансисту так і не присвоїли статус повноправного міністра. До кінця роботи уряду йому довелося носити приставку «в.о.».

З посади в.о. міністра Уманський пішов практично в нікуди. На держслужбу повернувся в жовтні 2014 року – першим заступником міністра фінансів Наталії Яресько.

В жовтні 2016 року став позаштатним радником Петра Порошенка. Приблизно через 3 роки подав у відставку, пояснивши це рішення тим, що політика, яка проводиться урядом у сфері фінансів, не сходиться з його баченням того, як це б мало відбуватися.

Олег Немчінов, 42 роки – Міністр Кабінету міністрів.

Так само як і прем'єр, майбутній голова секретаріату Кабміну народився у Львові. Останнім місцем роботи в Немчінова значиться Міністерство молоді та спорту, де він був державним секретарем, поки відомство не вирішили об' єднати з Мінкультом і Мінінформполітики.

До цього в нього достатньо строката робоча біографія та бурхлива громадська діяльність. Щоправда, здебільшого на регіональному рівні.

Трудову кар'єру починав у відділі роботи з молоддю департаменту гуманітарної та соціальної політики Львівської міської ради. Далі в трудовій біографії чергуються, а інколи й поєднуються чиновницька робота у львівських органах влади, викладацька практика та бізнес.

Зокрема, серед бізнесової роботи значаться будівельна галузь і готельна сфера.

У 4 скликанні Верховної Ради встиг побувати помічником на громадських засадах депутатів від Блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» Олександра Гудими і Юрія Костенка.

Після роботи у Львівській ОДА та Львівському регіональному інституті держуправління Національної академії державного управління при президентові України, працював у системі Міндоходів і зборів у Львівській області, де в той час працював і Денис Шмигаль.

У 2014 пішов служити в прикордонні війська. Був у зоні АТО.

Іван Плачков, 63 років – Міністр енергетики.

Новопризначеного міністра енергетики без перебільшень можна назвати чиновником-ветераном.

Свій шлях у велику енергетику Плачков розпочав у червні 1994 року, коли став головним інженером «Київенерго», згодом він очолив компанію, а у 1999 році вперше став міністром енергетики України в уряді Віктора Ющенка

Іван Плачков був міністром енергетики в уряді Юлії Тимошенко під час найзапекліших протистоянь першої газової війни з Росією. ЇЇ наслідком, як відомо, стала поява посередника у відносинах між Нафтогазом і Газпромом у вигляді компанії Дмитра Фірташа «РосУкрЕнерго». Згодом Плачков із міністрів перекваліфікувався у губернатора Одеської області. Саме у цей час чиновник розпочав будівництво своєї виноробні «Колоніст» у селі Криничне на Одещині.

Власне, розвитком своєї винної торговельної марки Плачков і займався до того, як його знову запросили очолити міністерство енергетики в уряді Шмигаля.

Прем'єр-міністра Шмигаля та його підлеглого поєднує лояльність до олігарха Ріната Ахметова. Шмигаль очолював підконтрольну йому Бурштинську ТЕС. Плачков з 2012 року є головою наглядової ради компанії «Київенерго», що знаходиться в управлінні ДТЕК Ріната Ахметова.

Андрій Таран, 65 років – Міністр оборони.

Генерал-лейтенант у відставці, народився у Німеччині у сім'ї військового.

Має військову освіту – закінчив Київське вище зенітно ракетне інженерне училище, Військову академію ППО Сухопутних військ в Києві, пройшов перепідготовку в Інституті міжнародних відносин для дипломатичної служби, а також навчався в Національному університеті оборони США у Вашингтоні.

В різні роки служив в центральному апараті Міноборони України, у головному управлінні розвідки Міноборони, де дослужився до заступника начальника ГУР. Вільно володіє англійською мовою. Працював на посаді військового аташе при посольстві України в США. З 2011 по 14 рік був представником Міноборони при представництві України при ООН.

Три місяці – з вересня по листопад 2015 Таран працював у робочій підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі на переговорах в Мінську.

Був звільнений в запас у 2016 з посади першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ.

Вадим Гутцайт, 48 років – Міністр спорту.

Народився в Києві. Гутцайт – олімпійський чемпіон з фехтування 1992 року. Також брав участь у Олімпіадах 1996 та 2000 років.

Після завершення кар'єри став тренером. Зокрема, привів до золотих медалей жіночу збірну українських шаблісток на Олімпіаді 2008 року в Пекіні.

За часів президентства Леоніда Кучми та Віктора Януковича отримував ордени «За заслуги» 3-х ступенів за спортивні досягнення і внесок у розвиток олімпійського спорту.

Від Петра Порошенка отримав медаль «25 років Незалежності України». Очолював Федерацію фехтування України.

Як чиновник керував Олімпійським навчально-спортивним центром «Конча-Заспа».

У 5 і 6 скликаннях Ради працював помічником на громадських засадах у депутата від «Партії регіонів» Ельбруса Тадеєва. Фігурував як кандидат на посаду міністра спорту в 2014 році.

Згодом пішов працювати у Київську міську держадміністрацію, де за результатами конкурсу був призначений начальником Департаменту молоді та спорту столиці.

З попереднього уряду залишаються:

Арсен Аваков, 56 років – Міністр внутрішніх справ

Володимир Бородянський, 46 років – Міністр молоді і культури

Владислав Криклій, 33 років – Міністр інфраструктури

Михайло Федоров, 29 років – Віце-прем'єр-міністр, міністр цифрової трансформації України

Дмитро Кулеба, 38 років – Міністр закордонних справ

Денис Малюська, 38 років – Міністр юстиції

Тимофій Милованов, 44 роки – Міністр агропромислового комплексу

Ганна Новосад, 29 років, яка була міністром освіти і наук в уряді Гончарука і була близька до нього, не хоче залишитись в новому уряді.

Вiнниця.info, фото Українська правда

Теги: Уряд Шмигаль міністри 
Матеріали по темі