Новини компаній

Ялиця для дачі або присадибної ділянки

14 серпня 2018, 17:16

 Хвойне дерево ялиця відноситься до сімейства соснові і поширене практично по всій північній півкулі. У Сибіру ділянки ялиці заходять за Північне полярне коло, а в Центральній Америці практично впритул наближаються до екватору.

Види ялиць

Але зрозуміло, що на півдні і на півночі ростуть різні види ялиць, їх кількість доходить до п'ятидесяти. Для посадок в середніх широтах європейської території найбільше підходять:

  • Ялиця сибірська:

  • Ялиця Нордмана або кавказька;

  • Ялиця біла;

  • Ялиця корейська;

Всі види ялиць залишаються зеленими протягом усього року. Найчастіше дерева мають пірамідальну форму, хоча для декоративних цілей виведені ялиці низькорослі, яким надають різні форми в залежності від ландшафту. Але що ріднить всі ялиці - це їх шишки, які ростуть вгору і розкриваються ще на дереві. Самі шишки мають різні забарвлення, що урізноманітнює ландшафт в період дозрівання.

На цьому сайті https://plants-club.ua/ru/abies-pikhta можна знайти різновиди ялиць на будь-який смак і для будь-якого ландшафту.

Зелень ялиці взимку не темніє, голки м'якшi ніж у ялини. Гілки цього дерева дуже добре використовувати для прикраси будинку на новорічні свята, крім привабливого кольору, гілки довго не сохнуть а голки не опадають

Популярність ялиці для ландшафтного дизайну ще обумовлена ​​тим, що дерево росте повільно, і ділянка з рослинами довго зберігає краєвид яким він був задуманий.

Особливості порід

Все ялиці дають густу тінь, і самі дерева, в молодому віці, вважають за краще тіньові ділянки.

Ялиця сибірська - самий морозостійкий вид ялиць, зростає навіть за полярним колом і морози Європи витримує з легкістю. Колір хвої темніший ніж у інших видів, самі голки вузькі. Дерево може виростати до 30 метрів висоти, але процес зростання повільний. Має кілька різновидів: блакитна, строката. У природі доживає до 400 років. Коренева система проникає глибоко в грунт, тому дерево не боїться вітрів і посухи, але якщо посадити саджанець на сирий грунт, то коренева система піде не вглиб, а розростеться в поверхневому шарі грунту і в цьому випадку можливі захворювання кореневої системи.

Білу ялицю ще називають європейської, і вирости дерево може до 60 метрів, хоча звичайна висота 35 метрів. Може прожити близько чотирьох століть а стовбур розростися до двох метрів в діаметрі. Крона витягнута і загострена, що робить рослину дуже красивим оформленням доріг і стежок. Кора гладка, на відміну від ялиці сибірської, де нижня частина розтріскується. Має шишки великого розміру від 10 до 17 см в довжину і 3-4 см в діаметрі. Але, як і у всіх ялиць, шишки розкриваються і облітають на дереві, залишається одне центральний стебло, яке довго зберігається на гілці.

 

Ялиця Нордмана або кавказька, довгожитель серед ялиць - 700 років, а вирости може на 50 метрів. Дерева мають гарну пірамідальну форму, хвоя світло-зелена, у міру дорослішання, хвоїнки темніють. Зростає кавказька ялиця швидше своїх північних побратимів, пухкі грунти любить більше, сильні морози переносить добре. Дуже добре підходить для прикраси будинку в новорічні свята. Навіть повністю висохла гілка не втрачає хвоїнки.

Корейська ялиця в рідних місцях росте досить високо в горах, тому добре пристосована до морозного клімату. Досягає висоти 15 метрів, але в перші роки життя дерево росте дуже повільно. Головна відмінність - пишна хвоя, можна сказати, що дерево пухнасте. Однак хвоя більш жорстка ніж у інших ялиць. Має багато різновидів з відмінностями в висоту, кольором шишок і кори.

Посадка дерев і догляд за ними

Найкраще вибирати дерева віком в кілька років. Яму копати потрібно з огляду на розмір кореневої системи. І викопати її тижні за два до посадки дерева. Дно ями зробити пухким, а в якості суміші в яку садять дерево використовувати 3 частини перегною, 2 частини глини або суглинку і по одній піску і торфу. Поливати краще зверху, щоб струмені води стікали з гілок. Внесення азотних добрив допоможе укоріненню і зростання. І якщо ялицю посадили, то її не варто пересаджувати.

Теги: дача Ялиця присадибна ділянка 
Матеріали по темі