Влада

Янукович вимагає від Азарова реформи податкової служби

30 листопада 2010, 14:28

Президент Віктор Янукович вимагає від депутатів глибокої та прискореної роботи над Податковим кодексом.

Про це йдеться в його заяві щодо Податкового кодексу, опублікованій на сайті президента у вівторок.

"Податковий кодекс повинен стати ефективним і справедливим інструментом у боротьбі з тіньовою економікою, прозорим механізмом наповнення бюджету країни, рушійною силою модернізації країни", - зазначає Янукович.

При цьому він наголошує, що в Кодексі мають бути враховані як потреби держави, так і інтереси громадян.

"Після ретельного ознайомлення з положеннями Податкового кодексу я переконався, що далеко не всі вони відповідають такимвимогам", - зазначає Янукович.

"Я поділяю стурбованість людей тим, що в цьому проекті суттєво обмежені права підприємців, непомірно посилена роль податкової адміністрації", - констатує президент.

"Я категорично проти таких підходів і, користуючись правом вето, повертаю Податковий кодекс до Верховної Ради", - підкреслює він.

Глава держави вимагає від депутатів "глибокої та прискореної роботи над Податковим кодексом".

"Крім того, я вимагаю від уряду провести реформу податкової служби з метою забезпечення прозорої роботи, недопущення адміністративного свавілля та зловживань", - додав Янукович.

Він наголосив: "У нас немає іншого виходу, як побороти тіньову економіку. Вона породжує корупцію, створює загрозу демократичним правам і свободам, не дозволяє Україні зайняти гідне місце у цивілізованому світі".

За словами президента, "лише на основі нового оподаткування можливі суттєві підвищення пенсій і зростання зарплат, якісне медичне обслуговування і сучасна наука та освіта".

"Кодекс мають поважати громадяни, йому повинні довіряти вітчизняні підприємці та закордонні інвестори. Чітко прописані правила сплати податків є також ефективним запобіжником корупції, цієї важкої соціальної хвороби нашого суспільства", - зазначив Янукович.

"Податковий інспектор як і підприємець повинен знати свої обов’язки і нести відповідальність за вільне тлумачення законів і прояви корупції", - додав Янукович.

 

Українська правда

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Матеріали по темі