Суспільство

Японський посол у Вінниці передав новітній томограф для обстеження військових та цивільних

20 березня 2017, 12:56

20 березня у Вінницю прибув Надзвичайний та Повноважений посол Японії в Україні Сумі Шігекі. Від своєї країни він передав Військово-клінічному медичному Центру Центрального Регіону комп’ютерний томограф та ендоскопічне обладнання, яке коштує близько 14 мільйонів гривень.

Нове обладнання у Центрі чекали понад рік, зауважують його працівники. Попередній томограф був придбаний тут у 2005 році за кошти Міністерства оборони Повітряних сил ЗСУ.  За словами медиків, близько семи років той не працював.

«Взагалі, подібні апарати працюють 5-7 років. Такий їх термін використання. Попередній відпрацював свій ресурс. Щорічно, для оновлення та ремонту потребував близько  одного мільйону 200 тисяч гривень. Коли розпочалися військові дії на сході України, ми мали зустрічі з багатьма представниками. Японський аташе прийняв наше прохання про допомогу. Бо ми були вимушені по всьому місту возили поранених бійців на томографічне обстеження.  Нове обладнання  ми чекали понад рік. І тепер воно є, і це значно спрощує  ситуацію», - пояснив Вінниця.info заступник начальника Військо-клінічного медичного Центру Центрального Регіону Олександр Столяренко.

Спіральний комп’ютерний томограф має багато функцій та робить обстеження максимально якісно.

«Він робить 84 зрізи. Попередній апарат, який у нас був, мав лише 16 зрізів. Якщо підрахувати, новий у шість разів працює ефективніше. Тобто,  якщо людською мовою пояснювати, знімки, які ми отримуємо, набагато кращої якості», - поясний  Вінниця.info начальник Центру з медичної частини Ігор Мельник.

Аби навчитися працювати на новому обладнанні, для шести медиків-рентгенологів, які будуть проводити обстеження, проводили курси.

«До нас приїхав представник фірми цього обладнання. Навчав нас користуватися апаратом. Сказати, що він легкий у використанні, не можу. Бо він має дуже багато функцій. Але, ми звикнемо. Рентген-лаборант Валентин Сафроняк

Японський посол зауважив, що дароване його народом обладнання має стати корисним не лише для військовослужбовців.

«Церемонія передачі обладнання сьогодні, лише одна з багатьох, які ми проводимо по всій Україні. Цей апарат, сподіваюся, буде задіяний не лише для лікування та діагностики військовослужбовців, а також для всіх тих, хто живу у місті», - підкреслив Надзвичайний та Повноважений посол Японії в Україні Сумі Шігекі.

За словами працівників Центру, попередню апаратуру спишуть. Обстеження у них на новому апараті для цивільного населення буде платним.  В бухгалтерії медичного закладу розраховують тарифи.

 

Вінниця.info

Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram
Теги: Вінниця Японія томограф 
Матеріали по темі